Baldur's Gate III - piąta duża aktualizacja wprowadzi poprawki, które opracowano pierwotnie dla Xboksa

Dzięki pracy, jaką studio Larian wykonało przy Baldur's Gate III dla konsol Xbox Series X|S poprawiono wydajność na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5.

@ 30.11.2023, 12:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Baldur's Gate III - piąta duża aktualizacja wprowadzi poprawki, które opracowano pierwotnie dla Xboksa

W sieci pojawi się niebawem kolejna, piąta już, duża aktualizacja Baldur's Gate III. Deweloperzy poprawią za jej sprawą optymalizację oraz wydajność, a zmiany będą efektem pracy, jaką wykonano w przypadku opracowywania wariantu przeznaczonego dla konsol Xbox Series X|S. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor wydawniczy Larian, Michael Douse.

Douse opublikował na portalu X (dawniej Twitter) kilka notek, z których wynika, że Patch 5 wprowadzi do gry poprawki wydajności zarówno na PC, jak i PlayStation 5. Wszystkie przygotowano tylko dlatego, że inżynierowie musieli mocno postarać się w przypadku wersji dla Xboksa Series S, czyli najsłabszej konsoli obecnej generacji.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy Larian chwali się postępami w tym temacie. Na początku miesiąca założyciel studia, Swen Vincke, powiedział, że dzięki pracy nad Baldur's Gate III dla Xboksa Series S deweloperom udało się obniżyć o 10% zużycie pamięci RAM oraz o 34% zużycie pamięci VRAM.

Wracając do wypowiedzi Michaela Douse, w jego opinii optymalizacja to najmniej ekscytujący aspekt nadchodzącej aktualizacji. Patch 5 wprowadzi do gry bowiem sporo nowej zawartości, o której twórcy nie są jeszcze gotowi rozmawiać. Niedługo wszystko jednak powinno stać się jasne.

Na koniec przypomnę, że Baldur's Gate III na Xboksach Series X|S zadebiutuje w grudniu. W przyszłym roku otrzymamy natomiast na wszystkich platformach wydanie pudełkowe. Gdybyście rozważali zakup jakiegokolwiek wariantu, pamiętajcie o tym, by zerknąć na naszą recenzję oraz wymagania wersji PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):