Hogwarts Legacy wraca na szczyt list sprzedaży

Hogwarts Legacy ponownie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy.

@ 21.11.2023, 15:47
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hogwarts Legacy wraca na szczyt list sprzedaży

Po wydaniu wersji na Switcha Hogwarts Legacy powróciło na szczyt brytyjskich list przebojów, przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż gier w pudełkach. Po pierwotnej premierze tytułu, która miała miejsce 10 lutego, projekt był bez wątpienia najlepiej sprzedającą się grą w Europie w pierwszej połowie 2023 roku. Mimo upływu czasu, nadal radzi sobie świetnie.

Sprzedaż w naturalny sposób spadała wraz z upływem miesięcy, a w rezultacie w zeszłym tygodniu Hogwarts Legacy uplasował się na 8. miejscu rankingu. Zmieniło się to teraz wraz z wydaniem wersji na Switcha, którego debiut miał miejsce 14 listopada. Spowodowało to powrót gry na pierwsze miejsce, jak donosi GamesIndustry.biz.

Powrót produkcji na szczyt oznacza, że najlepiej sprzedająca się pudełkowa wersja gry z ubiegłego tygodnia, Call of Duty: Modern Warfare 3, musi zadowolić się drugim miejscem po spadku sprzedaży tydzień do tygodnia o około 40%.

Filmy porównawcze opublikowane w zeszłym tygodniu sugerują, że Hogwarts Legacy działa całkiem dobrze na Switchu w porównaniu z innymi wersjami. Nie jest co prawda idealnie, ale zdecydowanie lepiej, niż niektórzy zakładali.

Wersja na Switcha nie ma np. całkowicie otwartego świata. Czasami ładowanie kolejnych regionów trwać może nawet 30 do 50 sekund przy przechodzeniu przez określone obszary i wejściu do niektórych budynków. Tak czy owak, wielu właścicieli Switcha czekało na ten tytuł i ponownie wywindowało go na szczyt listy przebojów.


Sprawdź także:
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Premiera: 10 lutego 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Hogwarts Legacy to RPG akcji, który osadza wydarzenia w uniwersum Harry'ego Pottera wykreowanym przez pisarkę J.K. Rowling. Za projekt odpowiada Avalanche Software - auto...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?