Samsung prezentuje nowy przenośny dysk SSD T5 EVO o pojemności do 8 TB i kompaktowej obudowie

Firma Samsung bezustannie rozwija swoją ofertę. Dzięki temu niebawem w sklepach pojawi się nowa konstrukcja, wytrzymała na upadki i oferująca nawet 8 TB pojemności.

@ 21.11.2023, 12:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt, ps5, xbox x/s

Samsung prezentuje nowy przenośny dysk SSD T5 EVO o pojemności do 8 TB i kompaktowej obudowie

Firma Samsung Electronics zaprezentowała całkiem nowy, przenośny dysk SSD o pojemności nawet 8 TB. Dysk T5 EVO, bo o nim mowa, oferuje największą pojemność wśród tego typu przenośnych konstrukcji, a jego zaawansowana konstrukcja oznacza ultraszybki transfer danych, wytrzymałość na upadki oraz bezawaryjność.

"Dla konsumentów, poszukujących zamienników tradycyjnych dysków twardych (HDD), model T5 EVO jest nową, innowacyjną opcją masowej pamięci zewnętrznej. Nośnik ten, wraz z wytrzymałością, oferuje największą dostępną pojemność oraz prędkość transferu danych, które są zamknięte w kompaktowej, mieszczącej się w dłoni obudowie", powiedział Hangu Sohn, Vice President of the Memory Brand Product Biz Team w Samsung Electronics. "Model T5 EVO został stworzony, by spełniać potrzeby szerokiego grona konsumentów o zróżnicowanym stylu życia. Pojemność wynosząca do 8 TB, szybki transfer danych, kompaktowa obudowa i ochrona danych przed uderzeniami spełnią oczekiwania użytkowników, którzy chcą przechowywać dane i mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu i czasie".

T5 EVO korzysta z interfejsu USB 3.2 Gen 1, co daje transfer 3,8 razy szybszy niż w przypadku zewnętrznych dysków HDD oraz zapewnia maksymalną wydajność w przypadku odczytu i zapisu sekwencyjnego, wynoszącą do 460 MB/s. Dzięki tak wysokiej wydajności, przerzucanie nawet dużych plików nie powinno być problemem.

Jak czytamy w informacji prasowej, T5 EVO to dysk kompaktowy, lekki i ergonomiczny. Urządzenie posiada wymiary 95 mm x 40 mm x 17 mm, co oznacza, że konsumenci mogą przechowywać aż 8 TB danych (występują też warianty o pojemności 2TB i 4TB) w nośniku mieszczącym się w dłoni. T5 EVO to ponadto niewielka waga, wynosząca zaledwie 102 gramy oraz rozwiązania ułatwiające jego transportowanie. T5 EVO można bez problemów przymocować do każdej torby lub bagażu, dzięki metalowemu pierścieniowi. Na wypadek upadku, dysk chroniony jest przez metalowy korpus oraz gumowaną powierzchnię.

Obudowa dysku T5 EVO jest oczywiście przygotowana tak, by dane zawarte na nośniku były zabezpieczone nie tylko przed upadkiem, ale także przed wysoką temperaturą oraz kradzieżą. Przed pierwszym niebezpieczeństwem chroni specjalna technologia zwana Dynamic Thermal Guard, pilnująca odpowiedniej temperatury pracy urządzenia. Jeśli chodzi o ewentualną kradzież, zastosowano 256-bitowe szyfrowanie danych urządzenia Advanced Encryption Standard (AES).

Dysk T5 EVO w wersji 2 TB, 4 TB i 8 TB jest dostarczany wraz z przewodem USB typu C-C i trzyletnią, ograniczoną gwarancją.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?