Prezydent Nintendo zapewnia, że Switch będzie wspierany w przyszłym roku

Prezes Nintendo twierdzi, że w przyszłym roku spółka będzie nadal wspierać Switcha nowymi grami.

@ 03.10.2023, 12:51
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch

Prezydent Nintendo zapewnia, że Switch będzie wspierany w przyszłym roku

Prezes Nintendo twierdzi, że w następnym roku finansowym na Switchu będzie nadal pojawiać się nowe oprogramowanie. Takie słowa padły przynajmniej w wywiadzie dla Nikkei, w którym Shuntaro Furukawa został zapytany o to, czy cykl życia Switcha zostanie wydłużony i czy możemy spodziewać się wsparcia technicznego i oprogramowania w przyszłości.

Furukawa odpowiedział, że Nintendo będzie nadal skupiać się na Switchu do końca bieżącego roku podatkowego kończącego się w marcu 2024 i nadal wspierać konsolę oprogramowaniem w kolejnym roku finansowym, kończącym się w marcu 2025.

"Nadal pracujemy nad oprogramowaniem dla Switcha na rok finansowy kończący się 31 marca 2025 r." - powiedział Furukawa.

Jak widać, premiera następcy Switcha nie oznacza natychmiastowego zakończenia wsparcia dla obecnej konsoli. Nintendo długo przygotowywało oprogramowanie dla 3DS po premierze Switcha, więc możliwe, że podobnie będzie to wyglądało przy okazji debiutu następcy "pstryczka".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?