Alan Wake II bez trybu wydajności na Xboksie Series S

Nadchodzący survival horror nie będzie oferował trybu wydajności w przypadku słabszej wersji konsoli Xbox Series.

@ 03.10.2023, 12:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alan Wake II bez trybu wydajności na Xboksie Series S

Niby wieść nieszczególnie szokująca, ale dobrze, że oficjalnie poinformowano, iż w Alan Wake II na konsoli Xbox Series S będzie dostępny tylko jeden tryb wyświetlania obrazu. Deweloperzy, ze względu na mniejszą moc obliczeniową platformy, nie byli w stanie wycisnąć z niej 60 klatek na sekundę, a w związku z tym gracze będą musieli się zadowolić połową tej wartości.

Alan Wake II na Xboksach Series X oraz PlayStation 5 będzie działać w dwóch trybach. W jednym otrzymamy 30 klatek na sekundę, ale zobaczymy lepszą oprawę wizualną oraz wyższą rozdzielczość. Jeśli wolicie ujrzeć płynniejszą rozgrywkę, będziecie mogli grę uruchomić w trybie wydajności, a wówczas będzie prawdopodobnie 60 FPS, nieco mniej detali oraz skalowanie rozdzielczości.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy Remedy Entertainment ma problemy ze słabszym wariantem nowego Xboksa. Niedługo po premierze Control na konsolach obecnej generacji deweloperzy opowiadali o wyzwaniach, jakie stoją przed inżynierami, tworzącymi dla Xboksa Series S. Niższa wydajność oznacza niestety cięcia, a w ich efekcie konieczne okazuje się przygotowywanie jednej gry w dwóch mocno różniących się wersjach.

Datę premiery Alan Wake II zaplanowano na 27 października, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 27 października 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?