Baldur's Gate III zostało niedocenione zarówno przez Microsoft, jak i Larian

Nikt, nawet deweloperzy, nie spodziewali się tak ogromnego sukcesu Baldur's Gate III.

@ 20.09.2023, 13:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Baldur's Gate III zostało niedocenione zarówno przez Microsoft, jak i Larian

Do sieci wyciekło ostatnio sporo dokumentów z rozprawy, jaką wytoczyła Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych przeciwko firmie Microsoft. W jednym z dokumentów pojawiły się informacje na temat Baldur's Gate III, a dokładnie tego, jak gigant z Redmond postrzegał przedsięwzięcie.

Okazuje się, że Microsoft chciał, aby Baldur's Gate III zadebiutowało w usłudze Game Pass, ale nie doceniło jego popularności. Uznano, że to "drugorzędne RPG przeznaczone dla usługi Stadia". Za dostępność Baldur's Gate III na Game Passie zaproponowano studiu Larian skromne 5 milionów dolarów.

Głos w sprawie postanowił zabrać dyrektor wydawniczy studia Larian, Michael Douse. Opublikował on na łamach portalu X (dawniej Twitter) oświadczenie, w którym czytamy, że Larian także nie spodziewał się tak ogromnej popularności swojego ostatniego dzieła. Wszyscy oczywiście liczyli na sukces, ale nikt nie zakładał aż tak ogromnego.

Baldur's Gate III dostępne jest obecnie na PC oraz PS5, a jeszcze w tym roku powinno pojawić się na Xboksach Series X|S, choć na razie nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie. Jeśli rozważacie zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe, w przypadku zainteresowania wersją PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   13:58, 20.09.2023
O rety. Z tej rozprawy to jeszcze przez 15 lat będą nas bombardować sensacyjnymi wieściami. Kopalnia wiedzy o gamingu. Zadziorny