Final Fantasy VII Rebirth będzie ekskluzywne dla PS5 przez co najmniej 3 miesiące

Wyczekiwane przez graczy Final Fantasy VII Rebirth będzie do końca maja dostępne wyłącznie na PlayStation 5. Później może pojawić się też na innych platformach.

@ 18.09.2023, 11:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Final Fantasy VII Rebirth będzie ekskluzywne dla PS5 przez co najmniej 3 miesiące

Wszystkie główne odsłony serii Final Fantasy debiutują od lat najpierw na konsolach PlayStation, a dopiero po jakimś czasie pojawiają się też na innych platformach. Final Fantasy VII Rebirth nie będzie pod tym względem wyjątkiem, choć ekskluzywność przedsięwzięcia nie będzie jakoś przesadnie długa.

Nowy zwiastun Final Fantasy VII Rebirth został niedawno zaprezentowany w trakcie State of Play. Ten sam zwiastun pojawił się nie tylko na kanale PlayStation, ale również na kanale serii Final Fantasy. Na końcu drugiego z materiałów widnieje informacja o tym, że ekskluzywność Final Fantasy VII Rebirth kończy się 29 maja, czyli zaledwie trzy miesiące po premierze.

Dla porównania, pierwsza część nowej trylogii, czyli Final Fantasy VII Remake, była ekskluzywna dla PlayStation 4 przez rok i dopiero po tym czasie zadebiutowało Final Fantasy 7 Remake Intergrade, które przez 6 miesięcy było jedynie na PlayStation 5, by następnie zagościć też na PC.

Trzymiesięczna ekskluzywność Final Fantasy VII Rebirth nie oznacza oczywiście, że zaraz po tym, jak minie termin projekt pojawi się na innych platformach, czyli PC oraz Xboksach, ale jest spora szansa, że tak właśnie będzie, przynajmniej jeśli chodzi o blaszaki. Nie sposób określić, jak będzie wyglądać sytuacja na Xboksach, albowiem Final Fantasy VII Rebirth to druga część trylogii i najpierw musiałoby zadebiutować Final Fantasy VII Remake.

Premiera Final Fantasy VII Rebirth zaplanowana została na 29 lutego 2024 roku. Wyłącznie na PS5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?