People Can Fly otwiera studio w Monteralu i stworzy grę razem z twórcą Just Cause 3

People Can Fly się rozwija, otwiera nowe studio w Montrealu i będzie współpracowało z twórcą Just Cause 3.

@ 14.07.2023, 14:53
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

People Can Fly otwiera studio w Monteralu i stworzy grę razem z twórcą Just Cause 3

Studio będzie pracować nad oryginalnym projektem AAA, który rozwijany jest od kilku lat w nowojorskim biurze People Can Fly.

Zapowiadany jako „bardzo ambitna, przełomowa przygodowa gra akcji”, projekt jest prowadzony przez dyrektora kreatywnego, Rolanda Lesterlina, i szefa studia, Davida Grijnsa. Lesterlin wcześniej wyreżyserował Just Cause 3 w studiu Avalanche New York, a Grijns był producentem wykonawczym tejże gry.

"Niesamowita atmosfera Montrealu i dobrze doświadczona branża gamedev sprawiają, że ten projekt jest dla nas niezwykle ekscytujący" - powiedzieli przedstawiciele People Can Fly. "Wierzymy, że PCF Montreal wkrótce odegra znaczącą rolę w portfolio naszych studiów".

People Can Fly, które w 2022 roku obchodziło 20. rocznicę powstania i było własnością Epic Games w latach 2012-2015, jest twórcą Gears of War: Judgment, Bulletstorm, a ostatnio Outriders.

Firma z siedzibą w Warszawie, która ma cztery studia w Polsce i jedno w Newcastle w Anglii, pracuje obecnie nad ośmioma projektami.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   12:10, 19.07.2023
Jak tylko widzę coś o People Can Fly to od razu mam chwilowy zawał i liczę na coś o Bulletstormie 2. W końcu wierzę że się doczekam.
0 kudosBarbarella.   @   13:27, 19.07.2023
Znowu byś chciał kogoś posłać "poleconym" albo minibossowi zrobić "dymisję" ? Szczęśliwy