Starfield - AMD i Bethesda Softworks nawiązują współpracę przy grze

Obie firmy będą współpracować, a dzięki temu Starfield wykorzysta wiele nowoczesnych rozwiązań opracowanych przez AMD.

@ 28.06.2023, 12:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield - AMD i Bethesda Softworks nawiązują współpracę przy grze

Firma AMD postanowiła nawiązać ekskluzywną współpracę z Bethesda Softworks, studiem odpowiedzialnym za mające zadebiutować niebawem Starfield. W ramach tejże kooperacji, obie firmy będą ściśle pracować, aby Starfield w pełni wykorzystywało procesory oraz układy graficzne opracowane przez AMD. Główny nacisk kładziony będzie na serie AMD Ryzen 7000 oraz AMD Radeon RX 7000. Optymalizacja będzie dotyczyć jednak również konsol Xbox Series X|S.

Jeśli chodzi o to, co dokładnie zostanie wykorzystane w Starfield, Bethesda wspomina o różnych technologiach poprawiających rozgrywkę. Jest wśród nich między innymi AMD FidelityFX Super Resolution 2 (FSR 2), czyli skalowanie obrazu, mające na celu zwiększenie liczby wyświetlanych na ekranie klatek. FSR 2 potrafi naprawdę zrobić dużą różnicę, szczególnie w przypadku, gdy gra jest niegrywalna na układach z niższej półki cenowej.

Współpracę pomiędzy AMD i Bethesda Softworks ogłoszono za sprawą widocznego poniżej materiału filmowego. Występują w nim Todd Howard oraz Jack Huynh. Pierwszy z mężczyzn jest dyrektorem gry Starfield, drugi zajmuje natomiast stanowisko starszego wiceprezesa i głównego menedżera w Computing and Graphics Group w AMD. Obaj opowiadają o tym, jak partnerstwo obu spółek wpłynie na rozgrywkę i co zyskają graczę.

Zachęcamy do obejrzenia widocznego poniżej wideo i pamiętania o zbliżającej się premierze Starfield, którą zaplanowano na 6 września bieżącego roku. Zagramy wówczas na PC oraz Xboksach Series X|S. Jeśli jesteście zainteresowani wariantem dla blaszaków, koniecznie rzućcie okiem na jego wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:
Starfield

Starfield

Premiera: 06 września 2023
PC, XBOX X/S

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?