Prince of Persia: The Lost Crown - nowe detale, gameplay i garść screenów

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat kolejnej części serii Prince of Persia: The Lost Crown. Projekt przygotowywany przez Ubisoft Montpellier zapowiada się całkiem ciekawie.

@ 12.06.2023, 13:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Prince of Persia: The Lost Crown - nowe detale, gameplay i garść screenów

Przed kilkoma dniami firma Ubisoft zapowiedziała kolejną część serii o Księciu Persji. Projekt zatytułowano Prince of Persia: The Last Crown i choć nie jest on do końca tym, na co liczą fani cyklu z całego świata, trzeba przyznać, że wygląda on całkiem ciekawie. Za przedsięwzięciem stoi studio Ubisoft Montpellier, dzięki któremu wcześniej otrzymaliśmy wyśmienity cykl platformówek Rayman.

Prince of Persia: The Last Crown to - bez większego zaskoczenia - platformówka 2D, w której liczy się przede wszystkim zręczność i spostrzegawczość. Ma to być jednocześnie gra z gatunku Metroidvania, czyli pierwsza tego typu w ramach słynnej serii. Liczyć możemy dzięki temu na wyśrubowany poziom trudności, wymagający zręczności i spostrzegawczości.

Akcja Prince of Persia: The Last Crown przenosi nas do miejsca zwanego Mount Qaf. Niegdyś było to piękne miejsce, ale obecnie jest przeklęte i złowrogie. Gracz przemierzać ma ręcznie wykreowany świat, a w nim mnóstwo będzie zróżnicowanych i pełnych detali biomów. Każdy o własnej tożsamości i przeciwnikach. Jeden z biomów to majestatyczna Cytadela Wiedzy, innym jest Last Hyrcan.

Głównym bohaterem projektu jest Sargon, członek elitarnej grupy wojowników zwanej Nieśmiertelnymi, którzy zostają wysłani do Mount Qaf, aby uratować Księcia Ghassana. Na miejscu przekonują, że sam czas jest dla nich przeciwnikiem, a równowaga świata zależy od ich działań.

Ubisoft przyznaje, że istotną rolę w Prince of Persia: The Last Crown odgrywać będą rozmaite umiejętności głównego bohatera, polegające na manipulowaniu czasem. Z umiejętności tych będziemy korzystać zarówno w trakcie walki, jak i podczas rozwiązywania rozmaitych łamigłówek charakterystycznych dla gier platformowych. Walka w szczególności ma być głęboka i angażująca. Będą oczywiście zwykli oponenci, bossowie oraz zdradliwe pułapki.

Za ścieżkę dźwiękową gry, na którą będą się składać zarówno utwory tradycyjne, jak i bardziej nowoczesnej, odpowiada kompozytor irańskiego pochodzenia, Mentrix, a także Gareth Coker, który przygotował udźwiękowienie gier z serii Ori oraz Immortals Fenyx Rising i Halo Infinite.

Prince of Persia: The Last Crown działać będzie w 60 klatkach na sekundę na wszystkich platformach docelowych, a więcej na jego temat dowiemy się z dzisiejszego Ubisoft Forward. Data premiery Prince of Persia: The Last Crown zaplanowana została na 18 stycznia 2024 roku, na PC, PS4, PS5, X1, XS oraz Switchu. Poniżej znajdziecie garść screenów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?