Xbox i Porsche łączą siły, będzie nowy model Xbox Series X

Porsche oraz Xbox połączyły siły i na Summer Game Fest ujawnili nową konsolę Xbox Series X.

@ 10.06.2023, 12:23
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox x/s

Xbox i Porsche łączą siły, będzie nowy model Xbox Series X

Podczas Summer Game Fest ujawniono nowe, ekskluzywne serie konsol, które będą wzorowane na projektach słynnych maszyn wyścigowych Porsche z ostatnich 75 lat.

W sumie pojawi się sześć różnych projektów, a jako pierwsza zostanie ujawniona barwa aktualnego samochodu Le Mans Hypercar Porsche 963, ścigającego się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w ten weekend.

Inne projekty to słynna „Różowa świnia” noszona przez Porsche 917/20, który ścigał się na imprezie w 1971, oraz „Hippie” 917LH z poprzedniego roku. W rzeczywistości Porsche 917 stanowi ponad połowę projektów, ze słynnymi czerwono-białymi barwami stosowanymi w zwycięskim samochodzie z 1970, oraz nowszym hołdem dla „Żywej legendy”.

Jest też więcej lakierów, które zwyciężyły w Le Mans, w tym zawirowany na niebiesko projekt Mobil 1 Porsche 911 GT1 z 1998 roku. Sekstet konsol dopełnia klasyczny, trwały projekt Martini, który zdobił wiele modeli Porsche, w tym trójkę zwycięzców Le Mans w 1971, 1976 i 1977 roku.

Każda konsola jest również wyposażona w bezprzewodowy kontroler Xbox w pasującym projekcie, ale są też złe wieści: nie będzie można go zakupić samodzielnie. Wszystkie 75 konsol, z okazji 75-lecia Porshe, to nagrody w loterii otwartej tylko dla dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Trwa od 8 czerwca, do 1 października, z dozwolonym jednym wejściem na osobę dziennie. Losowanie odbędzie się 3 października.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:28, 10.06.2023
Phi tam Porsche. A konsola Sony będzie w kształcie Trabanta albo Syrenki albo Malucha. Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   14:47, 10.06.2023
Niby rzecz gustu, ale dla mnie to straszne paskudztwo. Chociaż ja akurat nie jestem chyba właściwą osobą do oceny, bo dla mnie sprzęt ma działać, nie wyglądać. Sklepowy, czarny model Series X wygląda stonowanie i elegancko, u mnie udając kolejny subwoofer koło soundbara na szafce. Nie chciałbym tam widzieć niczego pstrokatego.