Zelda i Nintendo Switch biją europejskie rekordy sprzedaży w maju

Maj to znakomity miesiąc dla The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Nintendo Switch.

@ 09.06.2023, 15:44
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch

Zelda i Nintendo Switch biją europejskie rekordy sprzedaży w maju

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i konsola Nintendo Switch zdominowały sprzedaż w europejskim przemyśle gier w maju.

Według danych GSD opublikowanych na GamesIndustry.biz sprzedaż oprogramowania na Switcha wzrosła o 33% rok do roku, a sprzedaż samego sprzętu poszła do góry o 40% w porównaniu z majem 2022, dzięki wydaniu nowej gry z serii Zelda.

Dane obejmują sprzedaż fizycznych produkcji z głównych rynków europejskich oraz sprzedaż cyfrową od większości wiodących wydawców, z wyłączeniem Nintendo i 505 Games.

W oparciu o samą sprzedaż fizyczną przez trzy tygodnie, Tears of the Kingdom jest trzecią najlepiej sprzedającą się grą w Europie w 2023 roku, ustępując jedynie FIFA 23 i liderowi, Hogwarts Legacy. Jest to również najlepiej sprzedająca się pudełkowa gra roku.

W maju sprzedaż ekskluzywnej superprodukcji na Switcha była ponad 2,5 razy wyższa niż Hogwarts Legacy. Tytuł Warnera był drugim najlepiej rozchodzącym się projektem w zeszłym miesiącu, a sprzedaż wzrosła o 321% w stosunku do kwietnia po wydaniu wersji na PS4 i Xbox One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?