Alan Wake II - efektowny gameplay pokazuje nową grywalną postać

W Alan Wake II grać będziemy dwiema postaciami. Jedna to Alan Wake II, a drugą jest Saga Anderson.

@ 09.06.2023, 13:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alan Wake II - efektowny gameplay pokazuje nową grywalną postać

Studio Remedy Entertainment promuje swoje nadchodzące dzieło, czyli Alan Wake II. W trakcie minionej już transmisji Summer Game Fest Showcase deweloperzy opublikowali efektowny gameplay, w którym obserwować możemy dwie grywalne postaci. Pierwszą jest oczywiście tytułowy Alan Wake, a druga to agentka FBI o imieniu Saga Anderson. Skupiamy się na drugiej z wymienionych osób na zewnątrz Bright Falls.

Saga Anderson zajmować będzie się dochodzeniem dotyczącym seryjnego mordercy grasującego w okolicy, a częścią dochodzenia jest oczywiście badanie ciał ofiar. Saga, podczas prowadzenia śledztwa, posługuje się oczywiście latarką, a ponadto wykorzystuje pistolet - gdy zachodzi taka potrzeba. Kobieta potrafi także oczywiście unikać ataków przeciwników, gdy jest przez nich przytłoczona. Jeśli chodzi o drugą postać, Alana Wake'a, stara się ona uciec z Mrocznego Miejsca.

Co ciekawe, pomiędzy postaciami można się przełączać w różnych punktach scenariusza, ale nie jest to koniecznością. Deweloperzy potwierdzili, że grać możemy wybranym bohaterem aż do końca, a dopiero przy kolejnym podejściu sprawdzić co interesującego ma miejsce w wątku fabularnym drugiej postaci.

Premierę Alan Wake II zaplanowano na 17 października, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Tytuł dostępny będzie wyłącznie z formie cyfrowej (bez pudełkowej), dzięki czemu kupimy go nieco taniej.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 27 października 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:33, 09.06.2023
Dwie grywalne postacie? To będę miała zagwozdkę.. Nie mam ochoty przechodzić gry dwa razy, raz Sagą i raz Alanem a to zapewne będzie konieczne żeby poznać całość tej historii. Przełączanie się między postaciami to takie szarpanie historii. Nie wiem na co się zdecyduję. No ale może będzie koniec świata zanim to kupię i nie będzie problemu.