Powstaje remake Final Fantasy 9?

Ciekawa plotka pojawiła się w sieci, przynajmniej jeśli chodzi o fanów Final Fantasy 9. Okazuje się, że prawdopodobnie powstanie jego remake.

@ 07.06.2023, 10:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Powstaje remake Final Fantasy 9?

Jakiś czas temu miał miejsce wyciek informacji z usługi GeForce Now. Dowiedzieliśmy się wówczas o istnieniu m.in. God of War (2018) dla PC, Destroy All Humans! 2 – Reprobed oraz Helldivers 2. Wszystkie z tych gier trafiły już do sprzedaży, albo zostały oficjalnie zapowiedziane. Nadal czekamy natomiast na prezentację remaku Final Fantasy 9, która także w wycieku widniało.

Nowe doniesienia na temat remaku Final Fantasy 9 pojawiły się za sprawą dziennikarza Giant Bomb, Jeffa Grubba. W ostatnim odcinku programu Game Mess Mornings powiedział on, że z tego, co słyszał, przedsięwzięcie, o którym mowa faktycznie istnieje.

"Większość gier Square Enix z tego listy zostało potwierdzonych, albo już zadebiutowało, oprócz Final Fantasy 9 Remake oraz Final Fantasy Tactics Remaster. Powiem, że słyszałem niedawno, ponownie, że Final Fantasy 9 Remake jest prawdziwy i przygotowywany".

Czym dokładnie może być Final Fantasy 9 Remake? Czy Square Enix pójdzie na całość, jak w przypadku remaku Final Fantasy VII, czy jedynie zdecyduje się na delikatne podrasowanie pierwowzoru i dopasowanie oprawy, tudzież rozgrywki do dzisiejszych standardów. Na razie niestety nie mamy żadnych konkretów. Możliwe, że czegoś więcej dowiemy się w trakcie nadchodzących branżowych imprez.


Sprawdź także:
Final Fantasy IX

Final Fantasy IX

Premiera: 07 lipca 2000

Final Fantasy IX to kolejna część słynnej serii jRPG ze stajni japońskiej firmy Square-Enix. Jest to zarazem ostania odsłona wydana na poczciwego "szaraka", czyli pierwsz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   11:40, 07.06.2023
Pomimo że większość graczy za najlepszą część serii FF uważa siódemkę, ja najbardziej polubiłem właśnie FF9. Gdyby zrobili pełnoprawny remake, zagrałbym z przyjemnością. Miłym dodatkiem byłoby rozwinięcie kilku wątków, rozbudowa miast i dołożenie paru questów, oczywiście bez gmerania przy głównym wątku. Oj grało by się grało.
1 kudosBarbarella.   @   11:49, 07.06.2023
Ja kupiłam niedawno FXIII. Próbowałam już w to kiedyś grać i podobało mi się. Fajny system walki, niby turowy ale na dłubanie w....nosie czasu nie było. Odbiłam się z powodu bossa i spolszczenia. Może teraz uda się to spolszczenie zainstalować a bossa sprać po tyłku. Uśmiech
2 kudosfebra1976   @   17:32, 07.06.2023
Apropo spolszczenia. Jest świetna grupa ludzi działająca na stronie Ogród Balamb. Robią dobrą robotę, postawiłem im niejedną kawkę. Jak chcesz zagrać w FF po polsku to uderzaj tylko do nich.