Microsoft podobno rozważa usunięcie gier Activision Blizzard z Wielkiej Brytanii

Spółka będzie chciała w ten sposób obejść blokadę przejęcia Activision Blizzard, na które nie zgadza się CMA.

@ 05.06.2023, 12:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Microsoft podobno rozważa usunięcie gier Activision Blizzard z Wielkiej Brytanii

Brytyjski urząd do badania rynków i konkurencji (CMA) jakiś czas temu postanowił zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Transakcja jest dla giganta z Redmond na tyle ważna, że rozważa on całkowite usunięcie gier Activision Blizzard z Wielkiej Brytanii. Przynajmniej jeśli CMA się nie ugnie i nie zdecyduje na to, by finalnie transakcję dopuścić.

Nowe informacje na temat sprawy docierają do nas za sprawą redakcji Bloomberg. Twierdzi ona w swoim raporcie, że Microsoft rozważa usunięcie wszystkich gier Activision Blizzard z Wielkiej Brytanii, co pozwoli korporacji uniknąć blokady i normalnie kontynuować z procesem przejęcia. Warto tu jednak wspomnieć, że nie mamy do czynienia z oficjalnym stanowiskiem, a doniesieniami.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy pojawiają się podobne informacje. W maju prezes Microsoftu, Satya Nadella, przyznał, że nie na razie niczego nie postanowiono, ale nie odrzuca ewentualnego usunięcia gier Activision Blizzard z rynku Wielkiej Brytanii. Stwierdzenie o tyle zaskakujące, że UK jest ważnym i lukratywnym regionem, jeśli chodzi o gry.

Na koniec nadmienię jeszcze, że prezes prezydent Microsoftu, Brad Smith, planuje się spotkać z kanclerzem skarbu Wielkiej Brytanii, Jeremym Huntem, w nadchodzących dniach. Hunt podobno otwarcie skrytykował decyzję CMA, a w rezultacie jest spora szansa, że organ, pod naciskiem polityków, zmieni opinię.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:25, 05.06.2023
To lepiej niech ich lordowskie moście z CMA wyluzują. Jeśli ich działania faktycznie do tego doprowadzą to angielscy Callofdutyfile mogą się trochę zdenerwować. Rozbawiony A jak Jego Królewska Mość też pogrywa to wtrąci dziadków do Tower albo głowy każe uciąć. Pokręcony
0 kudosthiefi   @   13:59, 06.06.2023
Dobry pomysł, niech obywatele UK na własnej skórze odczują konsekwencje decyzji debili, którzy nimi rządzą.