Street Fighter 6 prawie podwoiło szczytową liczbę graczy Mortal Kombat 11 na premierę na Steam

Wygląda na to, że Street Fighter 6 cieszy się na komputerach osobistych ogromną popularnością. W szczytowym momencie na Steam grało ponad 65 tysięcy graczy!

@ 02.06.2023, 14:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Street Fighter 6 prawie podwoiło szczytową liczbę graczy Mortal Kombat 11 na premierę na Steam

Street Fighter 6 dostępne jest od dziś w sprzedaży, a jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję. Jeśli natomiast postanowiliście już nową bijatykę Capcomu kupić, a w dodatku w wersji dla komputerów osobistych, to dołożyliście cegiełkę do naprawdę zaskakującej popularności przedsięwzięcia.

Jak donosi SteamDB, Street Fighter 6 przyciągnęło do siebie naprawdę imponującą liczbę graczy PC. W szczytowym momencie w tym samym czasie na Steam grało dokładnie 65 873 graczy, co jest naprawdę dużym wzrostem, jeśli weźmiemy pod uwagę Street Fighter 5 i jego 14 783 graczy.

Kanał BenjiSales na Twitterze zauważył ponadto, że premiera Street Fighter 6 na PC przebiegła lepiej niż debiut Mortal Kombat 11, Tekken 7 oraz Mortal Kombat X. Każda z wymienionych gier przyciągnęła do siebie maksymalną liczbę graczy znacznie niższą od SF6. Dokładne wyniki prezentują się następująco:

  • Mortal Kombat 11 (35 147);
  • Tekken 7 (18 966);
  • Mortal Kombat X (15 743).

Wynik, jaki osiągnęło Street Fighter 6 jest najwyższy w historii wszystkich gier z serii Street Fighter, Mortal Kombat oraz Tekken. Możliwe, że przebiją go nadchodzące Mortal Kombat 1 albo Tekken 8, ale w tym momencie to Street Fighter 6 rządzi i dzieli.

Street Fighter 6 kupić możecie w wersjach przeznaczonych dla PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksów Series X|S oraz komputerów osobistych. Jeśli zainteresowani jesteście wydaniem dla blaszaków, koniecznie zerknijcie na jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?