Marvel's Spider-Man 2 powstawało jako gra dla jednego gracza

Mimo że w otwartym świecie Marvel's Spider-Man 2 będziemy mogli wybierać pomiędzy dwoma bohaterami, deweloperzy od początku skupiali się na doświadczeniu dla jednego gracza.

@ 02.06.2023, 12:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Marvel's Spider-Man 2 powstawało jako gra dla jednego gracza

W Marvel's Spider-Man 2 kontrolować będziemy dwie postaci: Petera Parkera, jak i Milesa Moralesa. Obie będą w pełni grywalne, choć tylko w otwartym świecie będziemy samodzielnie wybierać herosa, w którego mamy ochotę się wcielić. W misjach fabularnych zostało to zdefiniowane wcześniej przez twórców. Mimo że mamy dwóch protagonistów, deweloperzy nigdy nie rozważali trybu współpracy.

Ekipa odpowiedzialna za Marvel's Spider-Man 2 rozmawiała niedawno z redakcją The Washington Post, a podczas wywiadu kreatywny dyrektor gry, Bryan Intihar, powiedział, że od początku był to projekt przeznaczony dla jednego gracza. Nigdy nie myślano nawet o tym, by dodać co-op.

"Od pierwszego dnia, zawsze mówiliśmy, że chcemy przygotować doświadczenie dla jednego gracza", powiedział Intihar. "Jest wiele świetnych gier nastawionych na współpracę, ale my chcieliśmy opowiedzieć historię z dwoma pajęczymi bohaterami. Musisz podejmować wielkie decyzje, czy to jeśli chodzi o projektowanie, czy o technologię, czy tryb współpracy".

Marvel's Spider-Man 2 nie ma jeszcze daty premiery, ale spodziewamy się go jesienią. Nowa gra studia Insomniac Games dostępna będzie wówczas wyłącznie na konsoli PlayStation 5. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, zerknijcie na wybuchowy i dynamiczny gameplay, który pokazano podczas PlayStation Showcase.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   13:02, 02.06.2023
Jedynka była świeżym i bardzo dobrym doświadczeniem porównywalnym do wrażenia, jakie robiło GTA 3 w czasie swojej premiery.

Już jednak Miles Morales nie robił żadnego wrażenia i nudził, więc na dwójkę nawet nie czekam, bo jeśli to dalej to samo tylko wiecej (I ładniej) to podziękuję, bo już wystarczy.

Sony niech robi nowe IP i gry, a nie tylko klepie kotlety (Horizon 2, GOW 2018 v2 czy remake remake jak last of us), bo naprawdę nie ma po co tego PS5 kupować jak ktoś ma np XSX czy PC.
0 kudosguy_fawkes   @   08:51, 04.06.2023
Akurat GoW 2018 to słaby przykład - gra wniosła do serii nową jakość i jest doskonałym powrotem do formy po Ascension, które swoją drogą idealnie pasuje do tego, co napisałeś. Ja tam się cieszę za każdym razem, gdy wychodzi duża gra dla jednego gracza, bo wysokobudżetowych produkcji tego typu jest niestety coraz mniej.