Marvel's Spider-Man 2 dowolnie przełączamy się pomiędzy bohaterami w otwartym świecie

Podczas przemierzania otwartego świata Marvel's Spider-Man 2, możemy swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami. Inaczej wygląda sprawa podczas misji fabularnych.

@ 02.06.2023, 11:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Marvel's Spider-Man 2 dowolnie przełączamy się pomiędzy bohaterami w otwartym świecie

W trakcie minionego już PlayStation Showcase firma Sony zaprezentowała Marvel's Spider-Man 2. Gameplay przyciągnął uwagę wielu graczy i trzeba przyznać, że był bardzo efektowny. Od prezentacji regularnie dostajemy też nowe informacje na temat przedsięwzięcia. Tym razem dowiedzieliśmy się, że pomiędzy dwoma bohaterami będziemy się mogli przełączać, choć w ramach głównego wątku fabularnego, to deweloperzy kontrolują kim gramy.

"Gdy grasz główny wątek fabularny, my kontrolujemy, kiedy przełączasz się pomiędzy Petem i Milesem", powiedział kreatywny dyrektor Bryan Intihar, w rozmowie z EG. "Jest to zrobione tak, aby opowieść była spójna i to my przełączamy się pomiędzy postaciami. Jak widzieliście na gameplayu, który jest fragmentem głównego wątku, wcześniej określiliśmy kto gra na podstawie tego, jak przebiega opowieść".

Gdy podróżujemy po otwartym świecie, deweloperzy nie kontrolują jednak tego, kim gramy. Jest zawartość przeznaczona dla konkretnej postaci, a niektóre można przejść z wykorzystaniem obu.

"Będziesz w stanie - w otwartym świecie - przełączać się swobodnie pomiędzy postaciami przy pomocy pojedynczego przycisku".

"Możliwość przełączania się w otwartym świecie pomiędzy dwoma postaciami jest naprawdę świetna. Samo to, że możesz wybrać kim zrealizujesz daną aktywność... to jest świetne. To coś, na co prawdopodobnie nie zdecydowalibyśmy się wcześniej".

Zmiana bohatera nie ma jedynie waloru estetycznego. Chodzi o to, że każdy heros dysponuje nieco odmiennymi umiejętnościami, choć mają oni też drzewko wspólne. Twórcy chcieli po prostu, aby zabawa była nieco odmienna i aby gracz mógł wybrać to, co najbardziej do niego pasuje.

"Widzieliście w gameplayu, że Miles ma moce Venoma, a Peter moce Symbiota. Zmieniają one oczywiście sposób, w jaki grasz, a dodatkowo możesz je modyfikować dzięki specjalnym drzewkom umiejętności".

Daty premiery Marvel's Spider-Man 2 jeszcze nie ujawniono, ale spodziewamy się jej jesienią bieżącego roku. Grać będziemy oczywiście wyłącznie na PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?