Twórcy Final Fantasy XVI przygotują wersję PC po premierze na PlayStation 5

Final Fantasy 16 będzie przez pewien czas ekskluzywnie dostępne na PlayStation 5, ale deweloperzy przygotują też wydanie przeznaczone dla blaszaków.

@ 01.06.2023, 13:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Twórcy Final Fantasy XVI przygotują wersję PC po premierze na PlayStation 5

Od momentu zapowiedzi Final Fantasy XVI nie było pewne, czy trafi ono na platformy inne niż PlayStation 5. Teraz można spokojnie założyć, że wcześniej czy później tak się stanie. Nie wiadomo natomiast kiedy dojdzie do premiery wydania przeznaczonego dla komputerów, albowiem deweloperzy na pewno się z nim nie będą spieszyć.

Wielu graczy liczy na to, że komputerowe wydanie Final Fantasy XVI będzie dostępne w około pół roku po premierze wariantu dla PS5. Producent gry, Naoki Yoshida, uciął ostatnio te spekulacje, twierdząc, że szanse na to są znikome. Że przygotowanie wersji PC będzie czasochłonne i sama optymalizacja portu będzie wymagała więcej czasu niż wspomnianych 6 miesięcy. W ostatnim wywiadzie dla japońskiego portalu ASCII, Yoshida ponownie zapytany został o komputerowy port.

"Planujemy przygotować wersję dla komputerów, ale prace ruszą ostrożnie po premierze", powiedział deweloper, a wypowiedź daje nam jasno do zrozumienia, że ekskluzywność gry na PS5 może trochę potrwać.

Yoshida przy okazji ujawnił, że w tym momencie twórcy nie mają żadnych planów, jeśli chodzi o DLC dla Final Fantasy XVI. Możliwe, że w przyszłości się to jednak zmieni, gdy Square Enix uzna, że projekt sprzedał się na odpowiednio wysokim poziomie i jest zapotrzebowanie na nową zawartość.

Datę premiery Final Fantasy XVI zaplanowano na 22 czerwca. Mniej więcej dwa tygodnie przed debiutem w sieci pojawi się kilkugodzinne demo, które pozwoli nam sprawdzić to, co przygotowali Japończycy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?