Marvel's Midnight Suns - w studiu odpowiedzialnym za grę doszło do zwolnień

Źródła bliskie studiu twierdzą, że z Firaxis Games zostało zwolnionych kilkudziesięciu deweloperów.

@ 01.06.2023, 11:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Marvel's Midnight Suns - w studiu odpowiedzialnym za grę doszło do zwolnień

Nieciekawe wieści docierają do nas ze studia Firaxis Games, czyli ekipy odpowiedzialnej za serie Cywilizacja oraz XCOM, a także za wydane całkiem niedawno Marvel's Midnight Suns. Prawdopodobnie ze względu na mizerną sprzedaż ostatniej z wymienionych gier, właściciel studia, Take-Two, zdecydował się na cięcia. Jak donosi redakcja Axios, zwolniono około 30 deweloperów.

Redukcję etatów potwierdził przedstawiciel 2K Games, twierdząc, że była ona konieczna do tego, aby firma "lepiej skupiła się na przyszłych projektach, podniosła wydajność i przerzuciła twórców do gier o najwyższym priorytecie". Z wypowiedzi wynika też, że Firaxis nadal będzie się zajmował opracowywaniem gier, które cieszą się wśród fanów popularnością, co najpewniej odnosi się m.in. do Cywilizacji.

W ostatnim czasie często niestety piszemy o rozmaitych zwolnieniach. Jakis czas temu Microsoft pożegnał się aż z 10 tysiącami deweloperów, którzy zatrudnieni byli w The Coalition, Bethesda oraz 343 Industries. Sony też anulowało kilka projektów, o czym kilkakrotnie pisaliśmy. Zmiany tego typu są codziennością naszej branży, ale przez ostatnie kilka miesięcy niestety dość często mamy z nimi do czynienia.

Więcej informacji na temat gier Firaxis będziemy mieć dla Was niebawem.


Sprawdź także:
Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Marvel's Midnight Suns to nowa produkcja studia Firaxis Games, autorów nowożytnej serii XCOM oraz marki Sid Meier's Civilization. Tytuł jest taktycznym cRPG-iem z turową ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:39, 01.06.2023
Mizerna sprzedaż? Szkoda. Nie przepadam za Marvelem ale ta gra wydawała mi się no i dalej wydaje na tyle interesująca że chętnie bym z nią zaliczyła ten marvelowski świat.