Gogle Rozszerzonej Rzeczywistości Apple - do sieci wyciekły informacje na temat urządzenia

W sieci pojawiło się sporo interesujących informacji na temat opracowywanych przez firmę Apple gogli Rozszerzonej Rzeczywistości. Wiele wskazuje na to, że będzie to wyjątkowy sprzęt.

@ 31.05.2023, 18:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, sprzęt

Gogle Rozszerzonej Rzeczywistości Apple - do sieci wyciekły informacje na temat urządzenia

Na powyższym obrazu zobaczyć możecie projekt gogli rozszerzonej rzeczywistości, opracowywanych przez Apple. Mimo że informacji na temat przedsięwzięcia jest w tym momencie naprawdę niewiele, do sieci wyciekło ostatnio sporo intrygujących detali. Przede wszystkim, gogle prawdopodobnie nazwane zostaną Reality One oraz Reality Pro - w zależności od modelu. Będą one posiadać zaawansowane podzespoły, a dzięki temu zaoferują doznania, jakich nie uświadczymy u konkurencji.

Najpierw słów kilka na temat ekranów. W przypadku obu oczu zobaczymy ekran OLED, który będzie oczywiście w odpowiedni sposób zakrzywiony, a jego przekątna ma wynosić 1,41 cala. Ekran będzie upakowany ogromną ilością pikseli, albowiem mówi się o gęstości na poziomie 4000 PPI. Będzie też AR równe 9:10, co da nam rozdzielczość 4156×3740 pikseli.

Idąc dalej, zestaw Rozszerzonej Rzeczywistości Apple będzie oferował jasność na poziomie 5000 nitów, co jest rezultatem dalece lepszym od najnowszych rozwiązań na rynku wirtualnej rzeczywistości, czyli PSVR 2 oraz Oculus Quest 2. Dla porównania HoloLens od Microsoftu dysponuje jasnością na poziomie 500 nitów, więc dziesięciokrotnie niższą. Nie należy się oczywiście też obawiać o to, że oślepniemy, albowiem nie działa to w taki sposób. Mowa o maksymalnej jasności, mającej poprawić nasze doznania z korzystania z gogli.

Jeśli chodzi o cenę, w tym momencie mówi się o 3000 dolarów, czyli jakiś 13,5 tysiącach złotych. Urządzenie nie będzie dedykowane do gier, choć Apple nie odrzuca takiego jego wykorzystania. Są już nawet opracowywane gry, które mają działać na goglach amerykańskiego giganta, a część z nich możemy nawet poznać w trakcie oficjalnego wydarzenia Apple zaplanowanego na 5 czerwca, czyli w trakcie WWDC.

Więcej informacji będziemy mieć dla Was oczywiście niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:42, 01.06.2023
Do gier nie ale do filmów z gołymi paniami to pewno tak. Poirytowany