W Final Fantasy XVI będzie co robić po ukończeniu fabuły. Tryby NewGame+ czy Ultimaniac Mode dla hardkorowych graczy

Square Enix przyszykowało sporo zawartości dla tych, którzy ukończą fabułę w Final Fantasy XVI i będą chcieli kontynuować zabawę.

@ 29.05.2023, 21:09
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps5

W Final Fantasy XVI będzie co robić po ukończeniu fabuły. Tryby NewGame+ czy Ultimaniac Mode dla hardkorowych graczy

Firma Square Enix podzieliła się, podczas rozmowy z redakcją Game Informera, ilością atrakcji jakie czekają na graczy którzy ukończą Final Fantasy XVI. Jak się okazuje, w najnowszej odsłonie popularnej marki z pewnością będzie co robić po zobaczeniu napisów końcówych.

Klasycznie twórcy szykują tryb NewGame+, w ramach którego po obejrzeniu napisów końcowych będziemy mogli zacząć zabawę od nowa, tym razem na dwóch wyższych poziomach trudności.

W NewGame+ zachowamy odblokowane podczas pierwszego przejścia umiejętności, a także zdobyty ekwipunek. Wyzwaniem będzie włączenie poziomu Final Fantasy Mode, który zmienia rozmieszczenie przeciwników, a także miesza ich występowanie w trakcie walki.

Kolejnym trybem w NewGame+ będzie Arcade Mode, w ramach którego powrócimy do znanych ukończonych lokacji, ale tym razem w trakcie walki będziemy oceniani za wykonywane kombosy - kalkulator będzie zliczał sekwencje i przyznawał nagrody, o ile wpiszemy się w dany schemat. 

Dla fanów trofeów przygotowano zaś Story Mode, czyli najniższy poziom trudności skupiający się na poznawaniu fabuły - w jego ramach będziemy mogli w łatwiejszy sposób (bo wyposażeni w dobry sprzęt i mocne skille) wypełnić pozostałe zadania i odblokować kolejne niezdobyte dotąd trofea.

Najbardziej wymagająco zapowiada się z kolei Ultimaniac Mode, przyszykowany dla "najbardziej hardcore'owych" fanów cyklu. Tutaj twórcy nie precyzują jakie konkretnie wyzwania na nas czekają, ale zapewne zmierzymy się z silniejszymi (i być może liczniejszymi) grupami przeciwników. 

Pojawią się do tego wzywania Chronolith Trials - starcia w ramach których zawalczymy z kolejnymi (łącznie czterema) grupami oponentów. Po ich odparciu, finalnie podejmiemy się walki z bossem.

Nowa Gra+ w Final Fantasy XVI pozwoli ulepszać bronie i sprzęt na jeszcze wyższe poziomy, czyniąc nasz ekwipunek potężniejszym i bardziej skutecznym przeciwko wymagającym oponentom. 

Premiera Final Fantasy 16 zaplanowana jest na 22 czerwca, jedynie na PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   21:25, 29.05.2023
Mnie by interesował tylko ten Story Mode tylko że ktoś musiałby mi najpierw przejść tą grę żeby go odblokować. Niewinny
0 kudosmrPack   @   10:03, 30.05.2023
Cytat: Barbarella.
Mnie by interesował tylko ten Story Mode tylko że ktoś musiałby mi najpierw przejść tą grę żeby go odblokować. Niewinny
Pewnie będzie od początku dostępny.
Mnie jak na razie nie ciągnie do FF XVI Dumny Może kiedyś kupię, ale jak na razie bardziej czekam na FF VII Rebirth.
0 kudosthiefi   @   12:27, 30.05.2023
New game + powinien od dawna być standardem w każdej grze w której są elementy RPG