Twórcy The Lord of the Rings: Gollum przygotowują jeszcze jedną grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Daedalic Entertainment opracowuje jeszcze jeden projekt, którego akcja toczy się w uniwersum Władcy Pierścieni.

@ 29.05.2023, 13:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy The Lord of the Rings: Gollum przygotowują jeszcze jedną grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Przed momentem na naszych łamach opublikowaliśmy recenzję mocno niedopracowanego The Lord of the Rings: Gollum. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, niepowodzenie projektu prawdopodobnie nie odstraszy deweloperów ze studia Daedalic Entertainment i już teraz przygotowują oni inną grę, której akcja toczy się w uniwersum Władcy Pierścieni. Jeśli potencjalny projekt będzie lepszy od Golluma, to oczywiście nie mamy nic przeciwko. Musi to być jednak coś porządnego.

Games Wirtschaft zauważyło, że Daedalic Entertainment otrzymało dotację od Federal Ministry for Economics Affairs and Climate Action w Niemczech w wysokości nieco ponad 2 mln Euro w czerwcu zeszłego roku. Z dotacji wynika, że pieniądze mają być wykorzystane na przygotowanie "nowego projektu, który przeniesie gracza do bujnego świata, pełnego mitycznych stworzeń oraz magii". Zaprezentuje on nam "opowieść, której wcześniej nie mieliśmy okazji poznać".

Mimo że z opisu może wynikać, iż tajemniczy projekt to wydane niedawno The Lord of the Rings: Gollum, tak nie jest. Games Wirtschaft raportuje, że pieniądze z dotacji nie zostały wykorzystane podczas jego opracowywania, a zatem chodzi o całkiem inne przedsięwzięcie. Z dokumentów dowiadujemy się ponadto, że premiera nowej gry odbędzie się w drugiej połowie 2024 roku, a prace rozpoczęto w roku 2022.

Czekamy oczywiście na więcej informacji. Póki co musimy się uzbroić w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:02, 29.05.2023
Ale skąd wniosek że to będzie kolejna gra w świecie "Władcy Pierścieni"?