Alone in the Dark zaoferuje unikatowe lokacje dla każdego protagonisty

Deweloperzy Alone in the Dark potwierdzili ponadto, że nie przewidują wykorzystania technologii ray-tracingu.

@ 26.05.2023, 16:19
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alone in the Dark zaoferuje unikatowe lokacje dla każdego protagonisty

Premiera Alone in the Dark zaplanowana została na 25 października bieżącego roku, a grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz XS. W grze kontrolować będziemy dwie postaci, o czym pisaliśmy wcześniej, a z najnowszych doniesień wynika, że przygotowano dla nich dwa dość odmienne wątki fabularne.

W zależności od tego, kim będziemy grać, zobaczymy odmienne reakcje postaci niezależnych na naszą osobę. Zwiedzimy też całkiem inne miejsca posiadłości Derceto, w której toczy się akcja Alone in the Dark. Każdy bohater ukaże nam wydarzenia z nieco innej perspektywy, a dopiero połączenie obu da nam pełen pogląd na sytuację.

"Edward jest bardziej jakby najemnikiem, który poznaje krok po kroku w jaki sposób tajemnica z posiadłości Derceto jest z nim związana. Emily ma bardziej osobisty związek z fabułą, ponieważ musi odnaleźć wuja i poradzić sobie z przypadłością zwaną 'Klątwą Hartwood'. Wszystko zostanie odzwierciedlone w scenkach przerywnikowych, które gracz będzie oglądał oraz w reakcjach różnych napotkanych postaci niezależnych".

"Dodatkowo gracz zwiedzi ekskluzywne poziomy oraz obszary posiadłości, w zależności od wybranego protagonisty. Więc to świetna zachęta do tego, by grę przejść więcej niż jeden raz".

Prócz założeń fabularnych dowiedzieliśmy się co nieco na temat technologii, z jakiej korzystają twórcy. Z ich wypowiedzi wynika, że nie planują spożytkować ray-tracingu, a szczegóły na temat wymagań sprzętowych oraz parametrów wyświetlanego obrazu mamy otrzymać niebawem.

Na koniec przypomnę, że na Steam, PlayStation Store oraz Xbox Store znajdziecie darmowy prolog do Alone in the Dark, który niejako wprowadzi Was w wydarzenia, które będziemy obserwować w pełnej wersji gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   20:35, 26.05.2023
Bez Ray Tracingu? Żarty jakieś? Promienie słońca nie będą się tak ładnie załamywać na tych straszydłach? Karty graficzne za 7 koła będą się marnować? Masakra.
Jeśli chodzi o wybór dwóch postaci to pamiętam że w Czwórce-Koszmar powraca było podobnie. Można było przejść grę dwiema postaciami, panem albo panią i obydwie te kampanie podobno się różniły. Ja zaliczyłam tylko pana, Edwarda.