Wiele z niezapowiedzianych gier PlayStation jest już w zasadzie gotowych do prezentacji - plotka

Z różnych źródeł wynika, że Sony jest w zasadzie gotowe do tego, by pokazać nam kolejne swoje gry. Część zapowiedzi z jakiegoś powodu usunięto z PlayStation Showcase.

@ 26.05.2023, 13:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Wiele z niezapowiedzianych gier PlayStation jest już w zasadzie gotowych do prezentacji - plotka

Podczas minionego już PlayStation Showcase firma Sony nie pokazała zbyt wielu wysokobudżetowych gier, opracowanych przez studia należące do rodziny PlayStation Studios, co było o tyle zaskakujące, że z doniesień wynikało, iż transmisja rozpocznie drugą fazę PlayStation 5. Japończycy postanowili się skupić na kilku najbliższych produkcjach (m.in. na Marvel's Spider-Man 2), a inne prezentacje zostawić sobie na transmisje w stylu State of Play oraz pozostałe wydarzenia, które jeszcze się w tym roku odbędą. Nieobecne gry są jednak podobno w dość zaawansowanym stadium dewelopingu i znaczna ich część mogła być pokazana.

Plotki na temat tego, że Sony ma więcej gotowych gier docierają do nas z dwóch źródeł. Pierwszym jest znany insider, Tom Henderson. Opublikował on niedawno raport, z którego wynika, że Japończycy powinni przygotować jeszcze jedno PlayStation Showcase. W trakcie minionej imprezy mieli oni bowiem pokazać więcej, a zaprezentowali jedynie "kilka" zwiastunów, z tych, na które liczył Henderson. Resztę postanowiono odpuścić.

Drugim źródłem jest inny znany insider, kryjący się pod pseudonimem The Snitch. Za sprawą Discorda przekazał on, że część z planowanych zapowiedzi i prezentacji finalnie nie doszła do skutku. Był wśród nich jakiś komputerowy port AAA gry z PlayStation, którego premiera odbędzie się w lipcu, a także kilka innych produkcji. Podobno "spora część" gier 1st party Sony jest już gotowych do prezentacji.

Kiedy zobaczymy coś więcej? W tym momencie tego niestety nie wiemy, ale bądźcie pewni, że jak tylko pojawią się nowe doniesienia w temacie, będziemy Wam je przekazywać na bieżąco. Wśród nich mogą być też detale dotyczące kolejnego modelu PlayStation 5 - z podłączanym napędem - a także PlayStation 5 Pro.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:37, 26.05.2023
Widocznie uznali, że jeszcze nie są na tyle gotowi lub oczekują co zaprezentuje konkurencja i wtedy pokażą co mają.
1 kudosthiefi   @   12:54, 28.05.2023
Zobaczymy co to Sony ma do pokazania.
Póki co bieda.pl i nie ma ani jednej gry na PS5 dla której chciałbym kupić konsole.