Alone in the Dark z datą premiery oraz długim gameplayem

Alone in the Dark to jedna z ciekawiej zapowiadających się gier końcówki bieżącego roku. Projekt właśnie otrzymał datę premiery oraz solidnej długości gameplay.

@ 26.05.2023, 13:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alone in the Dark z datą premiery oraz długim gameplayem

THQ Nordic przygotowało specjalne wydarzenie, w ramach którego redakcje z całego świata mogły po raz pierwszy ujrzeć w akcji Alone in the Dark. Nasze wrażenia z eventu będziecie mogli przeczytać jeszcze dziś, a póki co rzućcie okiem na widoczny poniżej gameplay. Pamiętajcie też, że premierę Alone in the Dark zaplanowano na 25 października bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S. Co ważne, Alone in the Dark sprzedawane będzie po cenie niższej od ceny innych gier AAA, czyli za równowartość 59,99 euro.

Akcja Alone in the Dark toczy się w latach 20. minionego stulecia. W centrum rozgrywki jest detektyw Edward Carnby, a towarzyszy mu Emily Hartwood. Obaj bohaterowie będą starali się odnaleźć zaginionego wujka kobiety. Wyruszą w tym celu do posiadłości Derceto, w którym wszystko szybko się komplikuje. Dookoła zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a na domiar złego, pojawiają się potwory, przez co protagoniści będą musieli się bronić. Surowce i wyposażenie będą oczywiście ograniczone, jak na survival horror przystało.

Zarówno Emily, jak i Edward są postaciami grywalnymi. Przejście gry i poznanie wszystkiego będzie wymagało spojrzenia z perspektywy obu bohaterów. Każda napotkana postać niezależna inaczej będzie bowiem reagować na konkretnego protagonistę, co będzie różnicować zabawę. W bohaterów wcielają się znani aktorzy: Jodie Comer oraz David Harbour. Drugiego aktora najpewniej znają fani serialu Stranger Things.

Jak wspomniałem, premiera Alone in the Dark zaplanowana została na 25 października.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:29, 26.05.2023
Jakoś te wyłażące poczwary psują mi klimat horroru. Rozumiem że to zło konieczne żeby gracza czymś zająć. Liczę na dobrą fabułę żeby strzelanie do tych maszkar miało sens. Ale jeszcze nie wiem czy to chcę.
0 kudospetrucci109   @   14:05, 26.05.2023
Wygląda całkiem fajnie Uśmiech
0 kudosmrPack   @   14:31, 26.05.2023
Trzeba będzie sprawdzić ten prolog. Jak na razie gra zapowiada się interesująco.
0 kudosthiefi   @   20:51, 26.05.2023
Pożyjemy zobaczymy.
Mi pasuje nowy Resident Evil 4 remake, pięć razy ukończone i wciąż mało.