Marvel's Spider-Man 2 - data premiery niebawem; mamy też nowe informacje

Deweloperzy Marvel's Spider-Man 2 postanowili się podzielić ze światem nowymi szczegółami na temat gry. Prócz tego udostępniono garść pierwszych screenów.

@ 25.05.2023, 17:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Marvel's Spider-Man 2 - data premiery niebawem; mamy też nowe informacje

Marvel's Spider-Man 2 to prawdopodobnie najważniejsza i największa premiera na PlayStation 5 tego roku. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Sony poświęciło grze studia Insomniac Games najwięcej czasu w trakcie wczorajszego PlayStation Showcase, a ponadto opublikowano sporo interesujących informacji na temat przedsięwzięcia na blogu PlayStation.

Jedną z najważniejszych nowości w Marvel's Spider-Man 2 są wyjątkowe umiejętności Petera Parkera. Za sprawą przycisku L1 na kontrolerze zarządzamy zdolnościami związanymi z Symbiontem, który przyległ do naszego bohatera. Nadal oczywiście możemy robić uniki oraz blokować ataki oponentów. Ponadto przygotowano nowe animacje walki oraz sposoby eliminowania oponentów. Peter w nowym wydaniu jest też bardziej "impulsywny".

Kolejną nowością w grze są skrzydła z sieci, które pozwalają Peterowi i Milesowi szybować pośród budynków miasta, a nawet korzystać ze specjalnych wirów, tudzież tuneli, które podnoszą ich prędkość. Sprawne streamowanie zawartości świata okazało się tu możliwe dzięki dyskowi SSD, zamontowanemu w PlayStation 5. Mimo że walka jest efektowna i dynamiczna, nikt nas do niej nie zmusza. Możliwe jest bowiem eliminowanie celi po cichu, z wykorzystaniem nowego gadżetu, wystrzeliwującego linki.

Idąc dalej, całkiem nowym gadżetem jest broń zwana Web Grabber. Dzięki niej możemy ściągać do siebie dwóch przeciwników i doprowadzać do wzajemnego ich nokautowania się. Każdy z dwóch protagonistów posiada sporo nowych ciosów, umiejętności i gadżetów, których wykorzystanie ma znacząco rozszerzyć wachlarz możliwości grającego.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, w Marvel's Spider-Man 2 dostrzeżemy znacznie poprawione cienie i odbicia, usprawnione tekstury oraz większą gęstość cząstek. Wisienką na torcie ma być pełne wsparcie kontrolera DualSense, a także dźwięk 3D.

Daty premiery Marvel's Spider-Man 2 jeszcze nie znamy, ale powinno się to niebawem zmienić. Z dotychczasowych doniesień wynika, że Sony celuje w jesień bieżącego roku. Grać będziemy oczywiście wyłącznie na PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?