Concord to sieciówka, przy której pracuje należące do PlayStation studio Firewalk

Firewalk Studios zaprezentowało swoje najnowsze dzieło. Chodzi o grę Concord nastawioną na sieciowe potyczki PVP.

@ 25.05.2023, 15:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Concord to sieciówka, przy której pracuje należące do PlayStation studio Firewalk

Firewalk Studios ujawniło swoje nowe przedsięwzięcie, podczas wczorajszego PlayStation Showcase. Swoją nową grę, powstającą na zlecenie PlayStation, ekipa zatytułowała Concord. Jej data premiery zaplanowana została na 2024 rok, a poniżej możecie rzucić okiem na niedługi zwiastun, swoistą zajawkę ujawniającą istnienie projektu. Niestety nie mamy zbyt wielu szczegółów na temat proponowanej w nim mechaniki rozgrywki.

Reżyser Concord, Ryan Ellis, co nieco wyjaśnił we wpisie, który pojawił się na blogu PlayStation. Dowiadujemy się z niego, że Concord będzie sieciówką nastawioną na rywalizację pomiędzy graczami. Będzie to pierwszoosobowy shooter przeznaczony dla PlayStation 5 oraz komputerów osobistych. Podczas zabawy przemierzymy w nim cały wszechświat, odwiedzając wiele wspaniale zaprojektowanych światów.

PlayStation ujawniło nawiązanie współpracy z Firewalk Studios w 2021 roku. W kwietniu roku bieżącego dowiedzieliśmy się natomiast, że korporacja zdecydowała się przejąć niezależnego dewelopera. W efekcie przygotowuje on dla PlayStation kolejną grę-usługę, czyniąc to ramię w ramię m.in. z BNungie oraz Haven, czyli kolejnymi dwoma ekipami, należącymi do Sony.

Z wcześniejszych doniesień wynika, że PlayStation planuje wydać aż 12 gier-usług do kwietnia 2026 roku.


Sprawdź także:
Concord

Concord

Premiera: 2024
PC, PS5

Concord to pierwszoosobowa strzelanka science-fiction nastawiona na zmagania sieciowej, której akcja osadzona została w dalekiej przyszłości. Za projekt odpowiada debiuta...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?