Sega zwolniła 130 osób, w tym twórców Company of Heroes 3

Niedobrze dzieje się w Relic Enternainment po premierze Company of Heroes 3. Znaczna część deweloperów pożegnała się ze swoimi stanowiskami.

@ 24.05.2023, 20:07
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Sega zwolniła 130 osób, w tym twórców Company of Heroes 3

Sega Europe zwolniła aż 121 pracowników w Relic Entertainment. Kanadyjskie studio z Vancouver specjalizuje się w grach strategicznych czasu rzeczywistego, a na swoim koncie ma serie Company of Heroes, Age of Empires oraz Homeworld. W przyszłości może ich być niestety mniej.

W oświadczeniu Relic czytamy, że Sega i szefostwo studia pozostają w pełni zaangażowani we wspieranie i inwestowanie w ich tytuły, w tym w Company of Heroes 3, które zostało wydane na PC w lutym, a na konsolach pojawi się w maju. Nie zdradzono natomiast o jakim wsparciu mowa.

"Ma to miejsce w czasie, gdy czynniki zewnętrzne stanowią wyzwanie dla naszej branży bardziej niż kiedykolwiek i podjęliśmy decyzję o restrukturyzacji naszej organizacji, aby zapewnić maksymalny nacisk na nasze podstawowe franczyzy" - twierdzi Relic.

"Jesteśmy przekonani, że po tej niezbędnej restrukturyzacji, Relic będzie w stanie nadal dostarczać wyjątkowe wrażenia graczom na całym świecie. Ta decyzja była niezwykle trudna" – dodano.

Company of Heroes to bez wątpienia wielka marka, ale jak wynika z naszej recenzji, trzecia jej odsłona jest tylko dobra i pod wieloma względami niedopracowana. SEGA nie poświęciła też odpowiednich środków na promocję, a w efekcie nie sprzedała się ona raczej zbyt dobrze.

Miejmy nadzieję, że Relic Entertainment sobie poradzi i wkrótce wróci z kolejnymi, świetnymi grami, z jakich jest przecież powszechnie znane.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):