Marvel’s Spider-Man Remastered oraz The Last of Us Part 1 na PC sprzedają się bardzo dobrze

Sony opublikowało nowe informacje na temat sprzedaży gier komputerowych. Wynika z nich, że marki PlayStation są na blaszakach mocne.

@ 24.05.2023, 15:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Marvel’s Spider-Man Remastered oraz The Last of Us Part 1 na PC sprzedają się bardzo dobrze

Sony opublikowało ostatnio całkiem sporo interesujących informacji na temat swojego biznesu. Z raportu dowiedzieliśmy się m.in. tego, jak radzi sobie PlayStation VR2 oraz jak wielu graczy zdecydowało się na wykupienie PlayStation Plus Extra lub Premium. Teraz dotarły do nas dane dotyczące sprzedaży dwóch gier: The Last of Us Part 1 oraz Marvel’s Spider-Man Remastered na PC.

Drugi z wymienionych projektów, czyli Marvel’s Spider-Man Remastered, rozszedł się na blaszakach w imponującym nakładzie, przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy. Gra zadebiutowała w sierpniu 2022 roku i do tej pory wygenerowała przychody przekraczające 52 miliony dolarów.

Pierwszy z wymienionych wcześniej tytułów, The Last of Us Part 1, zadebiutował na blaszakach w marcu bieżącego roku, a do 23 kwietnia sprzedał się w nakładzie przekraczającym 368 tysięcy kopii. Zapewnił w ten sposób Sony przychody na poziomie 15,5 miliona dolarów. Warto tu jednak podkreślić, że sprzedaż byłaby najpewniej lepsza, gdyby nie dość kiepski stan techniczny gry.

Sony przygotowuje oczywiście kolejne porty swoich gier na PC, a z ostatniej wypowiedzi prezesa PlayStation wynika, że będą one debiutować z poślizgiem około 2-3 lat w stosunku do wydań dla PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?