Street Fighter 6 sprzeda się w sporym nakładzie, twierdzi Capcom

Capcom ma ambitne plany, jeśli chodzi o sprzedaż Street Fighter 6. Gra ma się rozchodzić lepiej niż poprzednia odsłona cyklu.

@ 28.04.2023, 12:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5, xbox x/s

Street Fighter 6 sprzeda się w sporym nakładzie, twierdzi Capcom

Capcom dość mocno promuje Street Fighter 6. Regularnie pojawiają się w sieci nowe informacje i zwiastuny, a gracze mogą sprawdzić bijatykę za sprawą dema, które dostępne było niedawno tylko na konsolach PlayStation, a teraz także jest już na Xboksach Series X|S oraz blaszakach. Haruhiro Tsujimoto z Capcomu, w rozmowie z Famitsu, przyznał ponadto, że wydawca ma ambitne plany, jeśli chodzi o sprzedaż.

Street Fighter 5 rozszedł się do tej pory w nakładzie przekraczającym 7 milionów egzemplarzy, a kontynuacja, czyli Street Fighter 6, powinna się sprzedać w liczbie przekraczającej 10 mln kopii. Takie oczekiwania ma przynajmniej Capcom. Mówimy tu o sprzedaży ogólnej, a nie w jakimś tam określonym przedziale czasowym.

Tsujimoto potwierdził także, że przyszłe gry Capcomu wspierać będą rozgrywki międzyplatformowe, a rozwój Exoprimal ma w tym pomóc. "Wierzymy, że musimy tworzyć gry pokroju Exoprimal, które są momentami zwrotnymi w przyszłości naszej firmy". Oznacza to prawdopodobnie, że kolejny MOnster Hunter będzie oferował potyczki pomiędzy graczami na różnych platformach.

Premierę Street Fighter 6 zaplanowano na 2 czerwca, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, oraz XS.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:42, 28.04.2023
Muszą wierzyć w sukces SF6 nawet w naszym kraju skoro Capcom dał polskie napisy Dumny
0 kudosBarbarella.   @   14:25, 28.04.2023
Polskie napisy? To się napracowali tłumacze i zgarnęli ciężką kasę. Łubudu, trzask prask, yeb yeb, chcesz w ryj?- to pewno cały tekst. Zadziorny Zdziwiony
0 kudosthiefi   @   19:56, 29.04.2023
To nie 1992 rok i szał Street Fightera 2 na automatach i porty na Amigę, PC i wszystkie konsole 16 bit.
Bijatyki już przebrzmiały. Osobiście już skończyłem na kompletnej wersji SF4 i nic lepszego nie potrzebuję, bo co jeszcze można wymyślić w Street Fighter?
W Tekken same rozbłyski i walki zwierząt z ZOO, Soul Calibur 6 też mniej miodny niż poprzednie części.
Jedynie Mortal Kombat podnosi swój poziom, ale to dzięki grafice, która jest coraz lepsza.
Japońskie bijatyki już nie stoją w miejscu, one się cofają przez przeładowanie bajerami i światełkami, a zapominają o miodnej walce.