Resident Evil 4 Remake z kolejnym świetnym wynikiem sprzedażowym

Capcom nadal może świętować niebywały sukces Resident Evil 4 Remake. Gra wciąż sprzedaje się bardzo szybko.

@ 07.04.2023, 11:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5, xbox x/s

Resident Evil 4 Remake z kolejnym świetnym wynikiem sprzedażowym

Wyśmienity poziom sprzedaży remake'u Resident Evil 4 nie spada. Jak się właśnie dowiedzieliśmy projekt nadal rozchodzi się wyśmienicie, a wysoką sprzedażą postanowił się oczywiście pochwalić wydawca, firma Capcom.

Jak donoszą Japończycy, Resident Evil 4 Remake rozszedł się już w nakładzie przekraczającym 4 mln egzemplarzy na całym świecie i na wszystkich platformach docelowych. Oznacza to, że od ostatniej informacji na temat sprzedaży, po produkcję sięgnęło ponad milion nowych graczy, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Warto tu oczywiście wspomnieć, że Capcom przygotowuje sporo dodatkowej zawartości dla Resident Evil 4, mającej zadebiutować w kolejnych miesiącach. Już teraz pobrać możecie za darmo tryb Mercenaries, a nieco później będzie też wsparcie dla PlayStation VR2 oraz płatne rozszerzenie pt. Separate Ways.

Jeśli rozważacie zakup Resident Evil 4, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe wersji przeznaczonej dla blaszaków. Przygotowujemy też dla Was poradnik.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:09, 07.04.2023
Remake solidny i do tego w wielu miejscach bardzo wierny oryginałowi. Zaciera się nieco rozczarowujące wrażenie z wykastrowanego RE 3 Remake.
0 kudosfebra1976   @   11:20, 10.04.2023
Z jednej strony takie remake cieszy, to nie wydawane jakiś czas temu bieda remastery. Z drugiej jednak coraz większa ilość gier usług, wczesnych dostępów niepokoi. Niestety jacy klienci taki rynek. Polecam zajrzeć na filmik niejakiego Quaz9.
0 kudosAntyMarksista   @   20:11, 10.04.2023
Cytat: febra1976
Z jednej strony takie remake cieszy, to nie wydawane jakiś czas temu bieda remastery. Z drugiej jednak coraz większa ilość gier usług, wczesnych dostępów niepokoi...

Ale co mają do tego remastera jakieś gry-usługi, czy wczesne dostępy? Nawet ten remaster nie miał ani jednego, ani drugiego...
... Co ma piernik do wiatraka? xD
Jest udany remaster i się dobrze sprzedaje - tyle.
0 kudosfebra1976   @   05:11, 11.04.2023
UP.
Być może mało precyzyjnie się wypowiedziałem. W segnencie gier AAA tego typu produkcji jest bardzo mało, czy to udane remastery czy zupełnie nowe tytuły. Ile takich gier jest rocznie wydawanych? 10- 15? Z czego więcej niż połowa to kontynuacje serii lub właśnie remastery. Zaraz rozpęta się dyskusja że gra aby była dobra nie wymaga wodotrysków. Tak ale gry z małym budżetem rzadko osiągają sukces, zazwyczaj toną w nawale crapów, chłamu no i gier usług.