Final Fantasy XVI - ujawniono szczegóły na temat wsparcia DualSense

Final Fantasy XVI będzie wspierało funkcje kontrolera DualSense.

@ 01.04.2023, 15:42
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Final Fantasy XVI - ujawniono szczegóły na temat wsparcia DualSense

Główny reżyser Final Fantasy XVI przedstawił kilka nowych szczegółów na temat tego, jak gra wykorzystuje funkcje kontrolera PlayStation 5, DualSense.

W wywiadzie na blogu PlayStation Hiroshi Takai powiedział, że jego najnowsze przedsięwzięcie wykorzystuje adaptacyjne triggery, a także sprzężenie zwrotne podczas bitew i eksploracji.

"Są pewne sekcje, w których gracz będzie musiał otwierać ciężkie drzwi lub podnosić kraty, a my używamy tam adaptacyjnych funkcji, aby wywołać uczucie wysiłku i oporu" - powiedział. "Są one również używane podczas jazdy na chocobo".

Sprzężenie zwrotne spustów może generować niezwykle subtelne wibracje, których używamy do stworzenia zwiększonego wrażenia obecności w przerywnikach filmowych.

Przekształcono ponadto efekty dźwiękowe używane w każdej scenie w dane dotykowe, które pozwalają przedstawiać deweloperom szczegóły, których nigdy wcześniej w grach nie było. Wszystko za sprawą kontrolera DualSense.

Ponadto firma Square Enix ogłosiła, że Final Fantasy XVI pokryło się złotem, co oznacza, że główne prace nad grą zostały zakończone przed jej premierą 22 czerwca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?