Final Fantasy XVI wykorzysta pełny potencjał PlayStation 5

Final Fantasy XVI ma wykorzystać pełną gamę możliwości PlayStation 5.

@ 31.03.2023, 12:36
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Final Fantasy XVI  wykorzysta pełny potencjał PlayStation 5

Final Fantasy XVI, którego premiera na PlayStation 5 zaplanowana jest na 22 czerwca, to kolejna główna odsłona serii Final Fantasy, której głównym bohaterem jest Clive Rosfield. Mężczyzna wykorzystuje swoją specjalną moc, aby uratować świat przed wielką katastrofą. PlayStation 5 ma wykorzystać pełną swoją wydajność, aby zaprezentować jego przygodę.

Hiroshi Takai był niedawno gościem PlayStation Blog. Redakcja przeprowadziła z nim wywiad, a deweloper wypowiedział się na tematy grafiki i możliwości technologicznych platformy.

"Oczywiście chcieliśmy, aby grafika była jak najlepsza, więc skupiliśmy się na drobnych szczegółach modeli postaci i otoczenia, a także na jakości oświetlenia i cieni, aby naprawdę błyszczały. Samo renderowanie tych modeli na ekranie wymaga naprawdę dużych zasobów, a efekty oświetlenia i cienia są następnie nakładane na to. Jesteśmy w stanie to zrobić tylko dzięki rozmiarowi pamięci PS5".

"Clive, główny bohater FFXVI, może wyzwolić szeroką gamę ataków, a animacje i efekty do nich również mogą zmieścić się w pamięci. Sposób, w jaki gra płynnie przechodzi od rozgrywki wymagającej dużej ilości zasobów do równie intensywnych przerywników filmowych i z powrotem, nie byłby możliwy, gdyby nie szybkość dysku SSD".

Tytuł zapowiada się bardzo dobrze. Zaoferuje ogromny, otwarty świat z wieloma aktywnościami. Całość przygotowano wyłącznie z myślą o nowej generacji PlayStation. Jest więc szansa, że wreszcie będziemy mogli sprawdzić możliwości nowej generacji w wielkim stylu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?