PlayStation 5 ustanawia nowy rekord sprzedaży w lutym 2023 roku

PlayStation 5 się rozpędza i bije kolejny rekord sprzedażowy.

@ 31.03.2023, 12:11
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

PlayStation 5 ustanawia nowy rekord sprzedaży w lutym 2023 roku

Konsola PlayStation 5 firmy Sony ustanowiła nowy miesięczny rekord sprzedaży w lutym 2023. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż PlayStation 5 w ubiegłym miesiącu była najwyższa w historii dowolnej konsoli PlayStation, pobijając poprzednie rekordy ustanowione jeszcze przez PlayStation 2 w 2005.

Pod koniec stycznia Sony ogłosiło, że zwiększyło podaż konsol PS5 na całym świecie i teraz będą one znacznie łatwiejsze do znalezienia. Według Mata Piscatelli, który pracuje dla firmy analitycznej Circana (wcześniej zwanej NPD), zwiększona dostępność konsol i porządne gry „z pewnością pomogły” PS5 stać się najlepiej sprzedającą się amerykańską platformą sprzętową w jednostkach i dolarach zarówno w lutym 2023, jak i przez cały 2023 rok.

PlayStation 5 nie tylko ustanowiło nowy rekord sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, ale konsola radzi sobie również niesamowicie dobrze w innych krajach. Na początku lutego Sony odnotowało sprzedaż konsoli na poziomie 32,1 miliona sztuk na całym świecie, choć nadal plasuje to ją w tyle za PlayStation 4.

Co najciekawsze, konsola po raz pierwszy wyprzedziła Nintendo Switch w Japonii. To niebywały sukces Sony, który również warto podkreślić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?