Electronic Arts zredukuje część etatów

Electronic Arts ujawniło, że z posadami w korporacji pożegna się około 6% pracowników.

@ 30.03.2023, 15:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Electronic Arts zredukuje część etatów

Firma Electronic Arts postanowiła zredukować część etatów. Jak się dowiedzieliśmy, 6% wszystkich pracowników będzie dotkniętych zwolnieniami, co daje nam około 750 osób. Spółka będzie się oczywiście starała ułatwić osobom dotkniętym poszukiwania nowych posad.

"Skupiając się mocniej na naszym portfolio, odchodzimy od projektów, które nie pasują do naszej strategii, przeglądając wszystkie projekty oraz przeprowadzając restrukturyzację naszych ekip", powiedział prezes EA, Andrew Wilson. "Te decyzje wpłyną na około 6% pracowników w naszej firmie".

Wilson podkreślił następnie, że możliwie jak największa liczba osób zostanie w jakiś sposób przekierowana do nowych ról, ale będą też tacy pracownicy, którzy będą musieli odejść. Otrzymają oni odprawy i zachowają ubezpieczenie zdrowotne.

Electronic Arts pracuje obecnie nad wieloma różnymi grami, a najbliższa z nich to Star Wars Jedi: Ocalały. Jej premierę zaplanowano na 28 kwietnia. Grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   17:27, 30.03.2023
I niech zgadnę. Pewnie wszyscy z tych 750 osób to pracownicy niższego szczebla? Niech lepiej zmniejszą liczbę prezesów i menagerów, wtedy zaoszczędzą więcej pieniędzy.