Remake Metal Gear Solid 3 zadebiutuje w 2024 roku?

Oficjalna prezentacja remake'u ma mieć miejsce w trakcie tegorocznych targów E3 2023.

@ 30.03.2023, 14:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remake Metal Gear Solid 3 zadebiutuje w 2024 roku?

Plotki o remake'u Metal Gear Solid 3 krążą w sieci od dawna. Konami póki co niczego oficjalnie nie ujawniło, ale mimo to wiemy już całkiem sporo - przynajmniej jeśli chodzi o rozmaite doniesienia, bo nadal poruszamy się oczywiście w sferze domysłów i plotek.

Za praktycznie wszystkie doniesienia odpowiada Andy Robinson z VGC. To właśnie on na Twitterze ujawnił, że prace nad remakiem Metal Gear Solid 3 powierzono studiu Virtuos i że będzie to projekt kompleksowy. W jego ramach ma być przebudowane wszystko i od podstaw. Co ciekawe, Robinson dotarł do nowych informacji i także nimi się podzielił.

Na Twitterze pojawił się nowy wpis wspomnianego redaktora, z którego dowiadujemy się, że remake Metal Gear Solid 3 może zadebiutować w 2024 roku. W międzyczasie w sklepach mogą się też pojawić nowe wydania innych gier z tego cyklu, co na pewno wielu fanów przyjmie z radością.

Jak donosi Robinson, Konami planuje ujawnić swoje zamierzenia w trakcie targów E3 2023, choć nie jest to do końca pewne, bo nadal nie mamy 100% pewności, że targi w ogóle dojdą do skutku. Jeśli nic złego się nie wydarzy, Konami podczas E3 2023 zaprezentuje prawdopodobnie remake Metal Gear Solid 3 oraz nową grę z serii Castlevania.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:06, 30.03.2023
Remake MGS3 na poziomie takiego RE4 przyjąłbym z otwartymi ramionami, ale to też zależy kto w nim maczał palce. Bez Kojimy i tak już pewnie nie będzie to samo, bo raczej nie liczę, żeby brał jakikolwiek udział w tym przedsięwzięciu.