Naughty Dog będzie przygotowywać gry dla PS5 oraz PC

Studio zamierza w przyszłości nadal wydawać swoje gry na PlayStation oraz komputerach osobistych.

@ 29.03.2023, 13:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Naughty Dog będzie przygotowywać gry dla PS5 oraz PC

Naughty Dog specjalizuje się w tworzeniu gier przeznaczonych dla konsol PlayStation. Ostatnio studio radzi sobie jednak również całkiem nieźle na rynku tytułów przeznaczonych dla komputerów osobistych, a w najbliższym czasie planuje wydać więcej projektów multiplatformowych, działających na PS5 oraz PC.

Najnowsze plany studia pojawiły się we wpisie na blogu, który przygotowano z okazji (nieco burzliwej) premiery The Last of Us Part 1 na blaszakach. Studio potwierdziło w nim, że zamierza nadal tworzyć gry przeznaczone dla PC oraz PlayStation 5.

"Bądźcie pewni, gracze PC oraz PlayStation, już patrzymy w przyszłość i będziemy się dzielić kolejnymi projektami, nieważne czy preferujesz kontroler DualSense czy klawiaturę i myszkę. Opracowywanie dla obu platform zachęca nas do stosowania nauk, które wyciągamy z każdej z nich przy naszych kolejnych grach. Dzielenie się naszymi opowieściami i doświadczeniami na PS5, jak również PC, to coś, co Naughty Dog przyjęło i zaakceptowało, będziemy to robić w przyszłości".

W tym momencie oczywiście nie wiemy o jakich grach mowa, ale można spokojnie założyć, że studio opracuje remake lub port The Last of Us: Part II, który w tym momencie dostępny jest wyłącznie na PlayStation 4. Jest też spora szansa na to, że PeCetowcy dostaną sieciową grę The Last of Us, przy której obecnie pracuje ekipa.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?