Resident Evil 4 Remake sprzedaje się bardzo dobrze

Najnowszy projekt Capcomu rozchodzi się w imponującym tempie. Widać, że porządne survival horrory nadal cieszą się ogromną popularnością.

@ 29.03.2023, 13:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5, xbox x/s

Resident Evil 4 Remake sprzedaje się bardzo dobrze

Resident Evil 4 Remake zadebiutował w zeszłym tygodniu i wszystko wskazuje na to, że Capcom ma w swoim portfolio kolejny hit. Najpierw pisaliśmy o tym, że liczba graczy na Steam jest najwyższa w historii cyklu. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że ogólna sprzedaż także jest wyśmienita.

Capcom ujawnił, że remake Resident Evil 4 rozszedł się już w nakładzie 3 milionów egzemplarzy na całym świecie. Co ważne, gra osiągnęła taki rezultat w ciągu zaledwie 2 dni od debiutu. Dla porównania, Resident Evil Village z 2021 roku sprzedał się w nakładzie 2 mln sztuk w ciągu pierwszych pięciu dni, a remake Resident Evil 2 osiągnął wynik 3 mln kopii po tygodniu.

Resident Evil 4 Remake jest drugą największą premierą w historii serii. Jedyną odsłoną, która sprzedawała się lepiej było Resident Evil 6, które w momencie premiery w 2012 roku rozeszło się w nakładzie 4,5 mln egzemplarzy. Wynik o tyle zaskakujący, że to - zdaniem wielu graczy - jedna z najsłabszych części sagi.

Jeśli rozważacie zakup remake'u Resident Evil 4, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe, a grając pamiętajcie o tym, że przygotowujemy dla Was kompleksowy poradnik. Przygotujcie się też na kwietniową premierę darmowego trybu Mercenaries oraz debiut płatnego fabularnego DLC pt. Separate Ways.


Sprawdź także:
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake

Premiera: 24 marca 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4

Resident Evil 4 Remake to odświeżona wersja czwartej pełnoprawnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii survival horrorów z zombie w roli głównej. Włodarze z firmy C...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?