The Last of Us: Part 1 debiutuje na PC. Gracze zgłaszają liczne problemy

Premiera odświeżonego The Last of Us na blaszakach. Niestety - co przestaje być zaskakujące - nie obyło się bez problemów technicznych.

@ 28.03.2023, 17:50
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

The Last of Us: Part 1 debiutuje na PC. Gracze zgłaszają liczne problemy

Dziś ma miejsce premiera The Last of Us: Part 1 w wersji na PC. Wyczekiwana przez wielu graczy produkcja jest już dostępna m.in. na Steam. Zdaje się jednak, że nie będzie to idealny debiut.

Gracze już teraz, na kilkadziesiąt minut po premierze donoszą o pierwszych problemach. Można poczytać o nich na forum Steam przypisanym do gry. Pierwsi nabywcy donoszą o bardzo dużym wykorzystaniu CPU i problematycznym, długim budowaniu shaderów. Niektórzy nie mogą rozpocząć przygody, bo gra blokuje się w menu. Jeszcze gorzej mają osoby, które w ogóle nie mogą uruchomić gry - ta blokuje się na jednym z ekranów początkowych.

Recenzja
Naszą recenzję wydania na PlayStation 5 przeczytacie w tym miejscu.

Sony póki co nie skomentowało sprawy. Jeśli udało Wam się rozpocząć rozgrywkę, to z pewnością warto zaczekać na zakończenie procesu kompilacji shaderów - powinno to zmniejszyć obciążenie procesora. W przypadku problemów z uruchomieniem gry, pozostaje czekać na dalsze wskazówki. Koniecznie zaktualizujcie też sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji, zoptymalizowanej pod grę od Naughty Dog. W przypadku AMD są to drivery Radeon Adrenalin Edition 23.3.2, zaś gdy macie kartę od NVIDIA, pobierzcie sterownik GeForce Game Ready 531.41.

Jeśli planujecie zagrać w The Last of Us: Part 1 zerknijcie na wymagania sprzętowe. Poniżej z kolei możecie obejrzeć premierowy zwiastun gry.Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   19:30, 28.03.2023
Oj tam. Tylko ludzie "bardzo dużej wiary" kupują gry na peceta w dniu premiery. Rozbawiony
0 kudosarazjel   @   20:35, 28.03.2023
To budowanie shaderow jest po-e-bane.... 12600K, 3070Ti, 32GB, 1TB nvme trwa od 30 minut i jest 25%.... Procek prawie caly czas na 100%, karta na 77%.