Redfall mogło zadebiutować na PlayStation 5

Deweloperzy Redfall przyznają, że pracowali nad wersją dla PlayStation 5. Została ona jednak anulowana, gdy Microsoft przejął Bethesdę.

@ 23.03.2023, 15:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Redfall mogło zadebiutować na PlayStation 5

Jedną z najważniejszych gier Microsoftu w najbliższych miesiącach będzie oczywiście Redfall, opracowywane obecnie przez studio Arkane. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, twórcy nadal zajmują się kluczowymi elementami przedsięwzięcia, w tym kampanią dla jednego gracza. W pewnym momencie powstawał też wariant Redfall przeznaczony dla PlayStation 5. Został on oczywiście anulowany po tym, jak Microsoft przejął Bethesdę.

"Zostaliśmy przejęci przez Microsoft, a to była zmiana przez duże Z", powiedział dyrektor studia, Harvey Smith, w wywiadzie dla IGN France. "Przyszli i powiedzieli, że nie będzie PlayStation 5 i że mamy się skupić na Xboksie, PC oraz Game Passie".

Smith podkreślił jednocześnie, że zmiana była pozytywna, ponieważ deweloperzy mogli się skupić na mniejszej liczbie platform, a jednocześnie mogli trafić do szerszego grona odbiorców już na premierę. Miała w tym pomóc usługa Game Pass.

"To nie jest zbyt poważne, to nawet dobra decyzja, myślę. Wspieranie Game Passa pomaga, a ponadto mamy jedną platformę mniej, czyli mniej skomplikowania".

"Game Pass ma mnóstwo graczy, a to może być nasza największa gra dzięki 30 milionom graczy, nie pamiętam jednak dokładnej liczby subskrybentów".

Smith, wspominając o liczbie subskrybentów, zapomina o tym, że Redfall przeznaczone jest dla osób dorosłych, a ich w ramach Game Passa na pewno jest sporo mniej, niż wspomniane 30 mln.

Na koniec nadmienię jeszcze, że Redfall to gra akcji, w której nacisk położono na współpracę. Projekt można jednak przejść samodzielnie, a z nowych informacji wynika, iż twórcy starają się wyrzucić wymóg posiadania połączenia z Internetem, gdy bawimy się w pojedynkę.

Premiera Redfall zaplanowana została na 2 maja. Bawić będziemy się wówczas na PC oraz Xboksach Series X|S. Jeśli chcecie kupić wersję dla PC, rzućcie okiem na jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosluki505   @   17:11, 23.03.2023
A podobno mieli nie anulować żadnej gry którą już tworzyli, i "ekskluzywność" miała być tylko na nowe projekty, jaka to jest hipokryzja i cynizm ze strony Microsoftu.
2 kudosmrPack   @   09:42, 24.03.2023
Oni się jeszcze z tego cieszą, bo mają mniej platform do przygotowania Konsternacja Wszystko "dla dobra graczy" Diabelski pomysł Potem się dziwić postawie Sony Niewinny
0 kudosbalic87   @   09:48, 24.03.2023
Szkoda że MS sam nic nie stworzy tylko poprostu zabiera innym multiplatformy które pierwotnie miały zostać udostępnione szerszej liczbie graczy... ech aż żal mi to komentować :/
0 kudosluki505   @   10:27, 24.03.2023
Cytat: balic87
Szkoda że MS sam nic nie stworzy tylko poprostu zabiera innym multiplatformy które pierwotnie miały zostać udostępnione szerszej liczbie graczy... ech aż żal mi to komentować :/


Spencer przegrał 3 batalie platformowe to teraz zgrywa "człowieka s...wiela", ich tytuły które zapowiedzieli w 2020 roku do dziś nawet nie wiadomo na jakim etapie są... Do tego Microsoft wypominał Sony ich politykę ekskluzywów którą Sony prowadziło od PS1 jednocześnie robiąc dokładnie to samo i zmieniając się de facto w takie Sony, Microsoft również wypominał podwyżki cen (tak samo fanboye zielonych) a zrobili to samo i to nawet podnieśli o więcej niż Sony, dlatego nie trawię tej firmy a już nie cierpię tego zadufanego w sobie Phila Spencera.
Podejrzewam że Microsoft ma podpisaną umowę coś jak Epic na tymczasową ekskluzywność i koniec końcu wyjdą te gry na pleja ale niesmak do tej firmy zostaje tak jak do Epica.