Elden Ring - sporo ciekawych statystyk na temat gry

Bandai Namco opublikowało sporo interesujących statystyk dotyczących Elden Ring oraz jego graczy.

@ 21.03.2023, 15:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Elden Ring - sporo ciekawych statystyk na temat gry

Elden Ring jest na rynku od roku. Aby uświetnić pierwsze urodziny przedsięwzięcia, Bandai Namco opublikowało całkiem interesującą infografikę na temat tego, w jaki sposób przy grze bawią się miliony graczy. Ciekawostek jest sporo, szczególnie jeśli Elden Ring jest grą, która w jakikolwiek sposób Was pociąga.

Z infografiki dowiadujemy się, że gracze podeszli do bossów z Elden Ring w sumie 5,9 mld razy, a najwięcej prób zanotowano w przypadku Malenii. Do pojedynku z nią gracze przystąpili aż 329 milionów razy, co świadczy zarówno o upartości grających, jak i poziomie trudności tegoż bossa. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o częstość starć jest Margit, a na trzecim Limgrave.

Jako że podejść do bossów mnóstwo, to i zgonów jest niemało. Okazuje się, że gracze umarli w wirtualnym świecie ponad 9 miliardów razy, a 69% tychże śmierci jest wynikiem działania przeciwników oraz postaci niezależnych. Z tej liczby 14% to śmierć w wyniku upadku z jakiejś wysokości.

W Elden Ring przyzwać do pomocy można innych. W sumie gracze skorzystali z opcji przyzywania aż miliard razy, z czego 88% to przyzwania do trybu współpracy. Ponadto dowiedzieliśmy się, jakie najczęściej zaklęcia wykorzystywano, a także z jakich błogosławieństw korzystano. Aby poznać w tym przypadku szczegóły, zerknijcie poniżej.

Elden Ring dostępne jest obecnie na PC, Xboksach oraz PlayStation. Deweloperzy pracują już nad dodatkiem zatytułowanym Shadow of the Erdtree, a jeśli jeszcze nie dołączyliście do zabawy, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję. W przypadku zainteresowania wersją PC, pamiętajcie też o wymaganiach sprzętowych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   21:46, 22.03.2023
9 miliardów zgonów? Boże!! Toż miłośnicy Elden Ring to lemingi jakieś. Zdziwiony Puszcza oko
0 kudosIgI123   @   22:21, 22.03.2023
Do licznika zabójstw Margita sporą cegiełkę sam dołożyłem. Bardzo dobry, wczesny sprawdzian umiejętności. Nie mogę się doczekać aby dojść do Malenii, z tego co widzę w statystykach i co się dowiedziałem do tej to From Software przy tym bossie sięgnęło szczytu.