Plotka: Separate Ways będzie płatnym DLC dla Resident Evil 4; zaoferuje sporo zawartości

Znany leaker twierdzi, że jeszcze w tym roku posiadacze Resident Evil 4 dostaną sporych rozmiarów dodatek.

@ 20.03.2023, 11:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5, xbox x/s

Plotka: Separate Ways będzie płatnym DLC dla Resident Evil 4; zaoferuje sporo zawartości

Remake Resident Evil 4 dostępny będzie w sprzedaży w tym tygodniu. Mimo że gra zaoferuje sporo zawartości, a oceny recenzentów są póki co bardzo pozytywne (nasz materiał przeczytacie niebawem), deweloperzy już przygotowują nową zawartość. Część aktualizacji będzie darmowa, a za część będziemy musieli oczywiście zapłacić. W tej drugiej grupie będzie na pewno DLC zatytułowane Separate Ways.

Separate Ways to dodatkowy wątek fabularny, przygotowany z myślą o Resident Evil 4. Dostępny był on po premierze wersji dla Nintendo GameCube, a jego bohaterką jest Ada Wong. Dzięki niemu poznajemy dodatkowe informacje związane z opowieścią, a przy okazji możemy sprawdzić nieco inne rozwiązania w mechanice rozgrywki. Dla przykładu, linka z hakiem pozwala jej docierać do miejsc, w których Leon nie jest w stanie zawitać.

Jak się dowiedzieliśmy, Separate Ways będzie płatnym DLC, a jego premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku. Tak przynajmniej uważa znany leaker, AestheticGamer. Jako że wielokrotnie publikował on niepotwierdzone informacje na temat Resident Evil, które później się materializowały, jest na tyle wiarygodny, że nie sposób przejść obok jego twierdzeń obojętnie.

Capcom nie potwierdził jeszcze oficjalne dodatku, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować. Resident Evil 4 w sklepach pojawi się dokładnie 24 marca, a grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5.


Sprawdź także:
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake

Premiera: 24 marca 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4

Resident Evil 4 Remake to odświeżona wersja czwartej pełnoprawnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii survival horrorów z zombie w roli głównej. Włodarze z firmy C...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:02, 20.03.2023
Można by było ponarzekać, że od wersji na PS2 była to integralna część oryginalnej czwórki, a remake dwójki dostał kilka dodatkowych scenariuszy za darmo, ale według plotek odświeżone SW ma zostać rozbudowane. W takim wypadku, jeśli miałoby być płatne, to chyba mimo wszystko warto będzie zainwestować w to dlc. Jeszcze jakby powróciła Ada w czerwonej sukni to już nie ma o czym dyskutować Niewinny
0 kudosBarbarella.   @   12:18, 20.03.2023
Tak czy owak do praktyk BioWere jeszcze im daleko. Dumny