FTC nie może zobaczyć dokumentów dotyczących współpracy Microsoftu z Nintendo oraz NVIDIĄ

Gigant z Redmond dwoi się i troi, podpisując rozmaite umowy o współpracę. Umowy te są jednak z jakiegoś powodu niedostępne dla organizacji rządowych, zajmujących się rynkami.

@ 17.03.2023, 13:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

FTC nie może zobaczyć dokumentów dotyczących współpracy Microsoftu z Nintendo oraz NVIDIĄ

Pisaliśmy jakiś czas temu o tym, że FTC (amerykańska organizacja zajmująca się badaniem rynku) postanowiła wytoczyć sprawę przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Urząd obawia się o to, że transakcja może negatywnie wpłynąć na rynki i póki co nie pozwala na jej sfinalizowanie. Teraz docierają do nas nowe informacje w temacie.

Microsoft ujawnił niedawno, że podpisał umowy z Nintendo oraz NVIDIĄ, w ramach których gry z serii Call of Duty dostępne będą na sprzęcie oraz w usługach udostępnianych przez obie korporacje. Umowy miały na celu pokazanie rozmaitym urzędom, że gigant z Redmond chętny jest do współpracy i że w tym przypadku to Sony zdaje się być nierozsądne, nie chcąc podobnej umowy podpisać. FTC zdaje się być niewzruszone całym procederem, bo Microsoft nie daje urzędnikom wglądu w szczegóły zawartych umów.

"Mimo że te umowy mają stanowić środek obrony, Microsoft odmówił udostępnienia dokumentów związanych z tymi umowami, a także komunikacji z firmami innymi niż NVIDIA, Nintendo oraz Sony", czytamy w oświadczeniu FTC. "Microsoft nie powinien mieć możliwości przedstawiania ani polegania na tych umowach, bez przedstawiania ich urzędnikom".

Agencja chce otrzymać "wszystkie dokumenty związane z ekskluzywną zawartością, jaką Microsoft otrzymał od ZeniMax, a także ekskluzywną zawartością, którą chce przejąć od Activision".

Ponieważ Microsoft nie chce udostępnić umów, bardzo możliwe, że są w nich jakieś dziwne zapisy, bo inaczej czemu korporacja miałaby się o cokolwiek obawiać. Nowe informacje w temacie będziemy mieć dla Was oczywiście niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:16, 17.03.2023
Sony także musi ujawnić FTC wszystkie swoje umowy od 2019 roku choć MS wnioskował o zbadanie ich od... 2012 roku Konsternacja Kabaret to mało powiedziane.
0 kudosBarbarella.   @   17:11, 17.03.2023
Może nasze wnuki poznają finał tej sprawy. Zadziorny
A fortuny prawników rosną, rosną, rosną.......