The Elder Scrolls VI może zadebiutować na PlayStation

Szansa niby jest niewielka, ale Microsoft może w taki sposób chcieć doprowadzić do przejęcia Activision Blizzard.

@ 13.03.2023, 16:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

The Elder Scrolls VI może zadebiutować na PlayStation

Microsoftowi bardzo zależy na przejęciu Activision Blizzard. Spółka zdaje się być gotowa na wszystko, aby do transakcji doszło. Może nawet spróbować w jakiś sposób udobruchać Sony, oferując na platformie PlayStation gry opracowywane przez firmę Bethesda. Jedną z nich może być The Elder Scrolls VI.

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że The Elder Scrolls VI będzie ekskluzywnie dostępne na PC oraz Xboksach Series X|S. Na to wskazywały m.in. wypowiedzi Microsoftu oraz jego prawników, którzy twierdzili, że w najbliższych latach Bethesda opracuje trzy duże tytuły ekskluzywne. Pierwszym będzie Redfall, drugim Starfield, a trzecim miało być prawdopodobnie właśnie The Elder Scrolls VI. Jest jednak spora szansa, że coś w polityce giganta z Redmond uległo zmianie.

W zeszłym tygodniu przedstawiciel Microsoftu powiedział, że jego spółka planuje wydać jeszcze dwie (a nie jak przedtem donoszono trzy) gry ekskluzywne dla Xboksa i PC, a opracowane przez ZeniMax. Te dwie produkcje to prawdopodobnie Starfield oraz Redfall. Trzecią mogło być The Elder Scrolls VI, ale plany się tu zmieniły, ewentualnie Hi-Fi Rush, które zadebiutowało w styczniu i całkowicie zaskoczyło wszystkich.

Czy powyższe "wskazówki" oznaczają, że The Elder Scrolls VI może pojawić się na PlayStation? Wszystko zależy oczywiście od Microsoftu. Jeśli korporacja chciałaby poszerzyć grono odbiorców gry, premiera na sprzęcie Sony zdaje się być krokiem sensownym, ale z drugiej strony, gigant z Redmond milczy i nie komentuje spekulacji.

Jak tylko pojawią się nowe doniesienia w temacie, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   16:43, 13.03.2023
Taki krok trochę by mnie przekonał do przejęcia AB przez MS. Byłoby to rzeczywiście z korzyścią dla graczy. Może jeszcze jakąś grę dorzucą? Niewinny
0 kudospetrucci109   @   19:13, 13.03.2023
Lepiej by Hellblade 2 dali na PlayStation. Elder Scrolls niech sobie robią ekskluzywnie na Xboxa😝
0 kudosBarbarella.   @   21:56, 13.03.2023
No ale gdyby TES VI wsparłaby technologia VR 2 to wędrówki po Tamriel zapierałyby dech w piersiach. Szczęśliwy Pewno czułabym fizyczne zmęczenie.
0 kudoslogan23   @   00:48, 14.03.2023
Cytat: Barbarella.
No ale gdyby TES VI wsparłaby technologia VR 2 to wędrówki po Tamriel zapierałyby dech w piersiach. Szczęśliwy Pewno czułabym fizyczne zmęczenie.

Najpierw cena sprzętu do VR, musiała być w adekwatnej cenie do portfela gracza aktualnie na dobry zestaw do vr, trzeba trochę wydać i problemem jest bateria.
0 kudosBarbarella.   @   21:17, 14.03.2023
Cytat: logan23
Najpierw cena sprzętu do VR, musiała być w adekwatnej cenie do portfela gracza

No nie wiem czy wczasy w Zakopanem wyszłyby dużo taniej a sądząc po Skyrimie wrażenia takie same. Tylko zamiast kozic i świstaków, trolle i gobliny. Szczęśliwy Puszcza oko
0 kudosluki505   @   23:18, 14.03.2023
A czy i tak nie miało wyjść na PS'a bo podpisali jakieś kontrakty? I dopiero gry które mają być zapowiedziane lub były zapowiedziane po ogłoszeniu przez Microsoft przejęcia Bethesdy nie miały wychodzić na pleja? Ja wiedziałem od początku że ta Microsoftowa Ekskluzywność będzie na równi z tą epicową.
Dodaj Odpowiedź