Sprzedaż Forspoken jest poniżej oczekiwań

Square Enix przyznaje ponadto, że wiele innych małych i średniej wielkości gier także nie sprzedaje się najlepiej.

@ 10.03.2023, 15:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Sprzedaż Forspoken jest poniżej oczekiwań

Square Enix nie radzi sobie ostatnio najlepiej. W zeszłym roku japoński wydawca pozbył się części swoich studiów, aby skupić więcej uwagi na markach własnych. Jednym z nowych IP miało być ciekawie zapowiadające się Forspoken. Po premierze wyszło jednak, że to mocno przeciętne RPG, pod wieloma względami niemogące konkurować z najlepszymi przedstawicielami tegoż gatunku. prawdopodobnie z tego względu nie przypadł do gustu ani recenzentom (nasza recenzja też gry nie wychwala), ani szerszemu gronu deweloperów.

Square Enix jako jeden z powodów słabej sprzedaży wymienia recenzje, które okazały się niezbyt zachęcające go zakupu gry. Mimo że były opinie bardziej pozytywne, a niektórzy recenzenci chwalili m.in. system walki oraz przemieszczania się, większość była krytycznych, co oczywiście przełożyło się na sprzedaż. Wydawca obiecuje, że wyciągnie wnioski i w przyszłości nie popełni tych samych błędów.

"Biorąc to pod uwagę, sprzedaż była poniżej oczekiwać i choć sprzedaż nowych gier z lutego i marca będzie tutaj głównym czynnikiem decydującym, widzimy ryzyko spadku naszych przychodów za trzeci kwartał 2023 roku fiskalnego", powiedział prezes spółki, Yosuke Matsuda, komentując jej ostatnie wyniki finansowe.

Matsuda dodał też, że ogólna sprzedaż gier Square Enix ostatnio spadła. Wydawca opublikował sporo mniejszych i średniej wielkości tytułów i żaden z nich nie spełnił zakładanych poziomów sprzedażowych. Nie wymienił on żadnej gry z nazwy, ale można założyć, że chodzi m.in. o The DioField Chronicle, Valkyrie Elysium, Harvestella, Star Ocean: The Divine Force oraz Dragon Quest Treasures.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:51, 10.03.2023
Dobrze wiedzieć, że winne są recenzje, a nie słaba jakość samej gry.
0 kudosmrPack   @   09:50, 11.03.2023
Nie trzeba było czytać recenzji, a wystarczyło zobaczyć nieco nagrań by wyrobić sobie opinię, że gra jest słaba. Studio Luminous Productions zostało rozwiązane, więc nie tylko recenzentom się oberwało Poirytowany