Hellblade 2 oraz Avowed zadebiutują niedługo po Starfield; Fable wzorowane na Wiedźminie

Co ciekawe, Fable to nadal bardzo odległy temat. Gra jest podobno wzorowana na Wiedźminie.

@ 03.03.2023, 12:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Hellblade 2 oraz Avowed zadebiutują niedługo po Starfield; Fable wzorowane na Wiedźminie

Microsoft nadal nie opublikował żadnej wysoko budżetowej gry od przejętych w ostatnich latach studiów. Niebawem sytuacja powinna się jednak zmienić. Na to przynajmniej wskazują doniesienia, jakie pojawiły się w sieci. Odpowiada za nie dziennikarz Andy Robinson.

Robinson wziął niedawno udział w podcaście VGC, a w trakcie transmisji powiedział, że Microsoft jest już "całkiem bliski wydania Senua’s Sacrifice: Hellblade 2 oraz prawdopodobnie Avowed". Oba tytuły mają pojawić się w sprzedaży niedługo po premierze Starfield. Nieco dłużej będziemy musieli natomiast poczekać m.in. na Fable.

"To są następne duże rzeczy dla nich, o których będą rozmawiać. Z tego, co wiem, te dwie są najbliższe premiery. Zaskakujące jest natomiast to, że Fable to bardzo odległy temat. Perfect Dark też nie jest blisko. Everwild nie jest blisko. Łatwo empatyzować z fanami Xboksa, bo musi to być dla nich frustrujące. Wszystko wygląda świetnie na papierze, ale te gry nie są gotowe".

Trzy grosze dołożył też inny dziennikarz VGC, Jordan Miller. Powiedział on co nieco na temat problemów, na jakie napotkali twórcy Fable, czyli studia Playground Games. Nawiązał też do tego, w jakim kierunku idą deweloperzy. Okazuje się, że Fable może nie być zbyt mocno podobne do pierwszych części. Będzie to coś w stylu Wiedźmina.

"Nie jestem pewny, czy teraz dałoby się przygotować coś w stylu oryginalnego Fable. Określenie Wiedźmino-podobna bardzo często się pojawia", powiedział Miller.

Konkretów na temat żadnej z wymienionych gier na razie nie mamy, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować. Póki co nie zostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   08:34, 04.03.2023
"Robinson wziął niedawno udział w podcaście VGC, a w trakcie transmisji powiedział, że Microsoft jest już "całkiem bliski wydania Senua’s Sacrifice: Hellblade 2"

Taa. Ten Robinson to chyba Cruzoe i prosto z bezludnej wyspy przypłynął skoro nie wie jak się druga część Hellblade ma nazywać.I wierz tu w to co dziennikarze wypisują.