Wo Long Fallen Dynasty zbiera dobre recenzje

Kolejna gra od twórców NiOH.

@ 02.03.2023, 18:42
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, xbox x/s

Wo Long Fallen Dynasty zbiera dobre recenzje

Już jutro światowa premiera Wo Long Fallen Dynasty, a tymczasem dziś opadło embargo na recenzje. Pierwsze teksty pojawiły się w sieci i zwiastują udaną przygodę dla fanów NiOH. Za tytuł odpowiada bowiem te same studio.

Recenzenci w większości są zadowoleni z Wo Long Fallen Dynasty, choć trudno doszukiwać się w grze jakichś spektakularnych rozwiązań. Mechaniki w większości to kalka rozwiązań z cyklu NiOH, choć twórcy zmodyfikowali system walki. Od teraz opiera się on głównie na blokowaniu i kontrowaniu ciosów przeciwnika, idąc bardziej w stronę rozwiązania z Sekiro: Shadows die Twice, niż klasycznych gier soulslike. 

Takie rozwiązanie nie każdemu może się spodobać, a w sieci pojawiają się pojedyncze opinie, że mechanika początkowo jest dość trudna do opanowania i mniej satysfakcjonująca, niż w samurajskim dziele od From Software. Z drugiej strony część recenzentów jest zachwycona nowym systemem walki, więc zdania są podzielone.

W większości tekstów możemy wyczytać też pochwały kierowane w stronę angażujących walk z bossami (pomijając pierwszego z nich, który potrafi zbyt mocno na starcie napsuć krwi), świetnego systemu poruszania się głównym bohaterem czy ciekawych, pełnych sekretów lokacji.

Wychodzi więc na to, że dla fanów NiOH jest to tytuł godny uwagi, a także dla osób lubiących ryzykowne i zarazem naszpikowane adrenaliną systemy walki, polegające na kontrowaniu ciosów. Jeśli jednak poprzednie gry Team Ninja nie przypadły Wam do gustu, to raczej Wo Long: Fallen Dynasty tego nie zmieni.

Pierwsze recenzje:

  • Attack on Fanboy - 10/10
  • PushSquare - 9/10
  • Destructoid - 9/10
  • IGN France - 8/10
  • GamesRadar+ - 8/10
  • VG247 - 8/10
  • IGN Italia - 7.5/10
  • DualShockers - 6.8/10
  • VGC - 6/10

Sprawdź także:
Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty

Premiera: 03 marca 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Wo Long: Fallen Dynasty to RPG akcji utrzymane w formacie zbliżonym do gatunku soulslike, którego autorami są projektanci ze studia Team Ninja - autorzy m.in. serii NiOh,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   20:41, 02.03.2023
Nie wiem gdzie zbiera dobre recenzje ale na steamie lecą same negatywne recenzje.