Forza Horizon 5: Rally Adventure - rajdowe DLC już w marcu

Drugi dodatek do Forza Horizon 5 zadebiutuje pod koniec marca.

@ 24.02.2023, 13:23
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox one, xbox x/s

Forza Horizon 5: Rally Adventure - rajdowe DLC już w marcu

Firma Microsoft ujawniła drugie duże DLC do gry Forza Horizon 5. Mowa o dodatku Rally Adventure, który skupi się na rajdach terenowych. Rozszerzenie trafi na PC oraz Xbox Series X/S, natomiast ominie Xboksy One.

Dodatek będzie dostępny w sprzedaży od 29 marca, a osoby które nabyły Przepustkę Sezonową otrzymają go w jej ramach. Rozszerzenie przyniesie za sobą nowy teren - pokryte piaskiem Sierra Nueva. Dodatkowo możemy liczyć na dziesięć nowych aut czy świeżą kampanię.

Nieco dziwną decyzją może być pominięcie wydania DLC dla osób, które zakupiły Forza Horizon 5 na Xbox One. Z jakiegoś powodu deweloperzy z Playground Games zdecydowali się nie wydawać tutaj rozszerzenia, więc grający na starszym sprzęcie mogą poczuć rozgoryczenie - w końcu w trakcie premiery podstawki nikt nie informował, że nie będzie ona dalej wspierana.

Aktualizacja: Brak loga Xbox One w trailerze był spowodowany przez ludzki błąd: dodatek zmierza na obie generacje.

Podobną decyzję podjęło jednak rodzime studio CD Projekt RED w przypadku dodatku Phantom Liberty do Cyberpunk 2077. On także ominie starsze konsole, choć tutaj może sprawa jest nieco bardziej zrozumiała, gdy przypomnimy sobie, jak fatalnie działała gra na poprzedniej generacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:47, 24.02.2023
W takim razie wzorem CDPR powinni jakoś rozwiązać sprawę za brak dodatku. Kupiłem edycję premium do tego w wersji cyfrowej, ale to był pierwszy i ostatni raz Poirytowany Może jakimś cudem kiedyś zdecyduję się na zakup XSeries, ale jak na razie nie mam tego w planach, bo wystarczy mi to co mam na XOne X czyli gry we wstecznąej kompatybilności plus kilka gier z zeszłej generacji.

EDIT: W trailerze dodatku XOne nie jest uwzględniony, ale już w opisach niby się znajduje, więc gdzieś chyba wkradł się błąd Konsternacja
0 kudosMaterdea   @   09:52, 04.03.2023
Doprecyzuję, bo Adam z rzetelnością ma dużo do nadrobienia: dodatek wychodzi oczywiście na obie generacje.
0 kudosDirian   @   14:52, 04.03.2023
Cytat: Materdea
Doprecyzuję, bo Adam z rzetelnością ma dużo do nadrobienia: dodatek wychodzi oczywiście na obie generacje.


Zażalenia proszę zgłaszać do marketingowców Microsoftu!