Remake Dead Space sprzedaje się słabiej od The Callisto Protocol

Wygląda na to, że dzieło EA Motive nie było w stanie pokonać projektu Striking Distance.

@ 15.02.2023, 09:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Remake Dead Space sprzedaje się słabiej od The Callisto Protocol

Pisaliśmy przed momentem o sprzedaży konsol, a teraz mamy coś na temat oprogramowania im dedykowanego. Okazuje się bowiem, że kiepskie The Callisto Protocol sprzedało się w pierwszych dwóch tygodniach od premiery lepiej niż Dead Space Remake. Na to przynajmniej wskazują dane opublikowane przez GSD.

Informacje o sprzedaży gry związane są z rynkiem europejskim. Wynika z nich, że The Callisto Protocol w pierwszych dwóch tygodniach od debiutu rozeszło się sporo lepiej niż remake Dead Space w analogicznym okresie. Żeby było gorzej, do sprzedaży Dead Space wliczono egzemplarze cyfrowe, a do The Callisto Protocol wyłącznie pudełka.

Co jest odpowiedzialne za niezbyt wysoką sprzedaż Dead Space? Czynników może być wiele. Pierwszy to najpewniej kiepska kampania marketingowa. Electronic Arts praktycznie w ogóle swojego przedsięwzięcia nie promowało premierowo. Skupiono się jedynie na materiałach przedpremierowych. Drugim może być termin wydania gry. The Callisto Protocol zadebiutowało przed świętami, czyli w gorącym okresie. Dead Space w styczniu. Trzecim liczba platform docelowych. Dead Space dostępny jest tylko na PC, PS5 i Xboksach Series X|S. The Callisto Protocol także na PS4 i X1.

Jest jednak także pozytywny akcent. Okazuje się, że sprzedaż Dead Space była bardzo dobra w styczniu. Projekt studia EA Motive był najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych, ustępując jedynie Call of Duty: Modern Warfare 2.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?